Lubińscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi, który jechał "wężykiem", zjeżdżał na przeciwległy pas jezdni i wjeżdżał na krawężniki. Okazał się nim 33 - latek, który twierdził, że nic złego nie zrobił, a policjanci się go czepiają. Podczas interwencji nie stosował się do żadnych poleceń funkcjonariuszy, był arogancki i agresywny. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1,6 promila. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jego sprawą zajmie się teraz sąd. Za to przestępstwo grozi mu do 2 lat więzienia.

W dniu 7 kwietnia policjanci wydziału prewencji lubińskiej komendy, patrolując ulice miasta o godzinie 4.35 zauważyli kierującego samochodem marki Audi, który jechał "wężykiem". Mężczyzna nie panował nad pojazdem i zjeżdżał na przeciwległy pas jezdni. Funkcjonariusze mając podejrzenie, że kierowca może być nietrzeźwy próbowali go zatrzymać, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowca jednak nie reagował i dalej jadąc od krawężnika do krawężnika, próbował uniknąć kontroli. Wjeżdżał na krawężniki. Po kilkunastu metrach został zatrzymany.

Policjanci, po otwarciu drzwi samochodu od razu wyczuli silną woń alkoholu. Mężczyzna siedzący za kierownicą pojazdu był bardzo agresywny. Nie stosował się do żadnych poleceń funkcjonariuszy. Twierdził, że nic złego nie zrobił i że jest trzeźwy, nawet po tym, kiedy badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1,6 promila. Twierdził, że policjanci "czepiają" się go.

Kierowca nie posiadał żadnych dokumentów przy sobie, był wulgarny i arogancki.

Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Teraz jego losem zajmie się sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

To nie był jedyny zatrzymany przez mundurowych pijany kierowca w zeszły weekend. Lubińscy policjanci podczas kontroli drogowej wyeliminowali z naszych dróg jeszcze dwóch kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów, mając ponad 1,2 promila w swoich organizmach. W ręce funkcjonariuszy wpadło również dwóch mężczyzn, którzy kierowali autami, mając aktywny zakaz prowadzenia pojazdami mechanicznymi.

Apelujemy o rozwagę i rozsądek. Każdy, kto wsiada w stanie nietrzeźwości za kierownicę samochodu, stwarza realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Wiele tragedii, których można było uniknąć, dotyka niewinnych ludzi. Zgłaszajmy każde odbiegające od normy zachowanie na drodze, abyśmy mogli bezpiecznie wrócić do swoich bliskich.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer prasowy KPP w Lubinie

Tel. 601 974 322

 

Powiązane wiadomości