Lubińscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszło wczoraj (08.07.2019) około godziny 20:00 na drodze nr 36 w miejscowości Miłosna. W wyniku tego zdarzenia 67-letni mężczyzna, mimo reanimacji, zmarł na miejscu. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drodze oraz o ograniczone zaufanie do innych kierujących. Należy jeździć bezpiecznie, z prędkością dostosowaną do panujących warunków – natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym i rowerzystom, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych – od decyzji, które podejmujemy.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż kierujący samochodem osobowym marki Renault, 67 – letni mieszkaniec powiatu lubińskiego, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa dla kierującej  samochodem osobowym marki Volkswagen, 24- letniej kobiety, w wyniku czego doszło do zderzenia.                      W wyniku poniesionych obrażeń, mimo reanimacji, mężczyzna zmarł na miejscu. Kobieta została przewieziona przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci ruchu drogowego i grupy operacyjno-dochodzeniowej, pod nadzorem prokuratora, prowadzili na miejscu czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego wypadku.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drodze oraz o ograniczone zaufanie do innych kierujących. Należy jeździć bezpiecznie, z prędkością dostosowaną do panujących warunków – natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym i rowerzystom, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych – od decyzji, które podejmujemy.

Mimo wielu akcji i działań policjantów, którzy eliminują osoby stwarzające niebezpieczeństwo na drogach, wciąż dochodzi do zdarzeń, które kończą się dramatem dla wielu osób. Pamiętajmy, że wiele zależy od samych kierowców, pieszych i rowerzystów.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer prasowy KPP w Lubinie

Tel. 601 974 322