Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubin

Policjanci Wydziału Prewencji w trakcie kontroli ujawnili w pojeździe znaczne ilości narkotyków. Autem podróżowało czterech młodych mężczyzn z Legnicy, którzy pod siedzeniem kierowcy i w bagażniku przewozili ponad 240 porcji ecstasy oraz ponad 4180 porcji metamfetaminy. Dodatkowo ujawniono sprzęt, który mógł służyć do produkcji tych narkotyków. Wszyscy trafili za kratki. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lubinie.

Dzięki czujności, policjanci Wydziału Prewencji lubińskiej komendy udaremnili wprowadzenie na czarny  rynek sporej ilości narkotyków. Akcja zaczęła się niewinnie. Uwagę mundurowych zwrócił samochód, który w nocy poruszał się po terenie Lubina z niesprawnymi światłami mijania. W trakcie kontroli drogowej czterech podróżujących zachowywało się nerwowo co wzbudziło podejrzenie. I faktycznie mężczyźni nie byli niewinni. Wewnątrz pojazdu ujawnione zostały bowiem spore ilości narkotyków które przewożone były pod siedzeniem oraz w słoikach w bagażniku pojazdu.

Zatrzymano w tej sprawie 4 mężczyzn w wieku od 17 do 20 lat, wszyscy zamieszkujący na terenie Legnicy. Przejęto narkotyki w ilości 240 porcji MDMA (ecstasy) oraz ponad 4180 porcji metamfetaminy. Skonfiskowano również przewożony sprzęt, który mógł służyć do produkcji narkotyków.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Lubinie. Na wniosek Prokuratury – Sąd Rejonowy w Lubinie wobec dwóch zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Przypominamy że za posiadania znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

asp. Krzysztof Pawlik      

z-ca Oficera Prasowego KPP w Lubinie

tel. 601 974 322