Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubin

Przed nami letni wypoczynek. Wielu z nas jadąc na urlop będzie podróżowało w tym czasie autokarem. Jeżeli masz obawy o stan techniczny autobusu lub stan trzeźwości kierowcy, podróż rozpocznij od zgłoszenia autokaru do kontroli. Taka możliwość istnieje na obszarze całego Dolnego Śląska. Na terenie powiatu lubińskiego miejscem stałego punktu kontroli autokarów po wcześniejszym zgłoszeniu jest zatoka autobusowa przy ul. Zielonogórskiej przy drodze krajowej nr 3 – kierunek na Polkowice (przy stadionie Zagłębia Lubin).

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym, na drogach powinniśmy spodziewać się większego ruchu kołowego, w szczególności autokarów przewożących dzieci oraz młodzież na wycieczki i letni wypoczynek. Aby zadbać o bezpieczeństwo podróżnych dolnośląscy policjanci będą prowadzić wzmożone kontrole pojazdów. Jeżeli ktoś z nas lub naszych najbliższych wybiera się na taki wyjazd, a my obawiamy się czy autokar którym będziemy podróżować jest sprawny oraz czy kierowca jest trzeźwy – możemy zgłosić pojazd do kontroli.

Stały punkt kontroli na terenie Lubina został - jak w latach ubiegłych – umieszczony w zatoce autobusowej przy ul. Zielonogórskiej na drodze K-3 kierunek na Polkowice, tuż przy stadionie „Zagłębia Lubin”.

Zgłoszenie autokaru można dokonać telefonicznie bądź pisemnie na nw. dane:

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie:

59-300 Lubin ul. Kilińskiego 10

Tel: 47 8743395 (w godz. 7:30-15.30), Fax: 47 8743399

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub

Stanowisko Kierowania Wydziału Sztab Policji

Komendy Powiatowej Policji w Lubinie

59-330 Lubin ul. Traugutta 3

Tel: 47 8743200 (całodobowo), Fax: 47 8743235

Przy zgłoszeniu należy podać ilość autokarów, planowany czas odjazdu oraz uwzględnić czas kontroli która średnio wynosi ok. 40 min na autokar.

Podobne kontrole autobusów prowadzone będą też przez policjantów w innych powiatach województwa dolnośląskiego. Szczegółowy wykaz punktów kontrolnych oraz danych kontaktowych można znaleźć w załączniku.

Poza tym każdy rodzic wysyłający dziecko na wycieczkę lub kolonie, czy też organizator takiego wyjazdu może skorzystać z e-usługi "Bezpieczny autobus". Przy jej pomocy można sprawdzić czy autokar, który będzie przewoził nasze pociechy, jest sprawny i dopuszczony do ruchu oraz czy posiada aktualne ubezpieczenie OC. Do skorzystania z usługi wystarczy numer rejestracyjny pojazdu i znajomość adresu: https://bezpiecznyautobus.gov.pl

 

asp. Krzysztof Pawlik      

z-ca Oficera Prasowego KPP w Lubinie

tel. 601 974 322  

 

Powiązane wiadomości