Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubin

Ubiór swobodny i elegancki dla mężczyzn

Niegdyś koszule męskie kojarzone były z uroczystościami i wielkimi wyjściami. Na co dzień mężczyźni wybierali raczej koszulki, które z elegancją mają niewiele wspólnego, jednak dawały im poczucie wygody i luzu. Dziś mężczyźni chętnie noszą koszule, które doskonale sprawdzają się także latem.

Koszule męskie - wyłącznie od święta?

Lato to czas, kiedy organizowane są wesela i wiele innych, uroczystych przyjęć. Panie zwykle nie mają problemu z doborem stroju - projektanci sukienek dbają o to, aby każda kobieta znalazła idealną dla siebie. Panowie jednak zwykle mają zagwozdkę dotyczącą ubioru. Nie dosyć, że tradycyjnie powinni założyć oni długie spodnie, które w upalne dni nie sprzyjają w odczuwaniu komfortu termicznego, to jeszcze ich koszule powinny mieć długi rękaw. Niektóre przyjęcia są bowiem na tyle eleganckie, że założenie koszuli z krótkim rękawem jest po prostu nie na miejscu. Nie oznacza to jednak, że mężczyźni skazani są na uczucie gorąca i niestety, pocenie się.

Koszule męskie wykonane ze sztucznych materiałów z pewnością nie nadają się na letnie dni. Producenci zadbali jednak o to, aby i mężczyźni mogli poczuć się dobrze. Coraz częściej możemy napotkać na sklepowych półkach koszule bawełniane i lniane. Bawełna to przewiewny materiał, który pozwala skórze oddychać. Bawełniana koszula jest łatwa w utrzymaniu, gdyż dobrze się ją pierze i często wymaga ona jedynie krótkiego prasowania. Jest to idealny wybór na lato, kiedy nie chcemy spędzać zbyt wiele czasu przy gorącym żelazku.

Koszule męskie na co dzień

Każdy mężczyzna, który chce wyglądać elegancko, powinien nosić koszule. Na co dzień pasują one nie tylko do długich spodni, ale i szortów. Koszule męskie lniane to doskonały wybór zarówno do pracy, jak i na spacer. Są przewiewne i lekkie, dzięki czemu idealnie sprawdzają się podczas letnich upałów. Niestety, koszule lniane są stosunkowo trudne w utrzymaniu. O ile pranie ich nie sprawia większego problemu, o tyle len jest materiałem, który łatwo ulega zagnieceniom. Będziemy musieli poświęcić więcej czasu na prasowanie koszuli lnianej, jednak odwdzięczy się ona swoją delikatnością i zapewni poczucie komfortu termicznego nawet w gorący dzień.

Jak dopasować koszulę męską?

Znalezienie idealnej koszuli w sklepach internetowych może być kłopotliwe. W końcu nie wszystkie ciała są takie same. Chociaż większość marek stara się oferować różne warianty swoich koszul, nie zawsze będą one pasować idealnie. Na co zwracać uwagę podczas wybierania koszuli?

  1. Kołnierz musi dotykać szyi, gdy jest zapięty na guziki, a między kołnierzem a szyją powinno być możliwe umieszczenie dwóch palców bez uczucia dyskomfortu.
  2. Szwy na ramionach powinny spoczywać tuż przy krawędzi ramion. Dodatkowo powinieneś mieć możliwość wygodnego poruszania rękami.
  3. Powinieneś być w stanie łatwo zapiąć koszulę. Koszula powinna pasować bez ucisku na klatkę piersiową.
  4. Rękaw koszuli powinien być nieco luźniejszy na ramieniu; mankiety powinny być nieco mocniejsze w pobliżu nadgarstka.
  5. Twój rękaw powinien kończyć się na złamaniu nadgarstka. Twoje mankiety powinny zakrywać kość nadgarstka, a część mankietów powinna być widoczna podczas noszenia marynarki.
  6. Twoja koszula powinna być wystarczająco długa, aby nosić ją schowaną (tak polecamy). W takim przypadku koszula powinna sięgać poniżej linii paska na kilka cali.

Koszula czy koszulka?

Kiedyś wybór był oczywisty. Ze względu na to, że koszule były wykonywane z nieprzewiewnych materiałów, panowie chętniej ubierali koszulki. Oczywiście dzisiaj także cieszą się one powodzeniem, szczególnie podczas nieformalnych wyjść. Ubierane są szczególnie chętnie przez młodszych wiekiem panów. Warto jednak zachować balans pomiędzy noszeniem koszulek i koszuli. Jeżeli chcemy wyglądać elegancko, wybierajmy koszule. Koszulki sprawdzają się jedynie wtedy, gdy elegancki strój zwyczajnie nie pasuje do sytuacji, tym bardziej że i w koszulach można poczuć się komfortowo i wygodnie. 

Lato to czas, kiedy szczególnie dbamy o luz i wygodę. Panowie nie muszą wybierać pomiędzy eleganckim wyglądem a dobrym samopoczuciem chcąc założyć koszulę. Warto jednak ubierać modele z bawełny lub lnu, gdyż te materiały najlepiej sprawdzają się w upalne dni.