Policja Lubin: Wybił szybę na przystanku, bo pokłócił się z dziewczyną
Lubińscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który wybił szybę w wiacie przystankowej. Spowodował straty na kwotę ponad 600 zł. Był pijany. W trakcie interwencji podejrzany nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy i był wulgarny. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Policjantom powiedział, że pokłócił się z dziewczyną i dlatego wybił szybę. W trakcie tego czynu był z kolegą. 28 latek stanie teraz przed sądem. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.
W miniony weekend policjanci wydziału prewencji otrzymali informację od dyżurnego, że na jednej z ulic w Lubinie, na przystanku autobusowym, dwóch mężczyzn wybiło szybę. Na wskazanej ulicy, funkcjonariusze zastali podejrzanych o ten czyn dwóch mieszkańców Lubina, którzy na widok patrolu stali się bardzo nerwowi i próbowali oddalić się z miejsca interwencji.
Mundurowi wyczuli od mężczyzn silną woń alkoholu. Obaj byli bardzo wulgarni i nie wykonywali poleceń policjantów. Zostali przez funkcjonariuszy zatrzymani i przewiezieni do komendy. W trakcie wykonywania czynności z podejrzanymi jeden z nich, 28 letni mieszkaniec Lubina, przyznał się do wybicia szyby. Poinformował policjantów, że kopnął w szybę wiaty przystankowej i rozbił ją. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że pokłócił się z dziewczyną.
Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Za zniszczenie mienia grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie
Komenda Powiatowa Policji w Lubinie,
lubin.policja.gov.pl/dlu/aktualnosci/bieza/39666,Wybil-szybe-na-przystanku-bo-poklocil-sie-z-dziewczyna.html
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Dusiołek w rodzinie i mocny debiut - ten film w Muzie zostaje na dłużej

Marzec zamknięty w gminnym biuletynie pełnym inwestycji, spotkań i sukcesów

CTL Solutions – kontenery morskie: sprzedaż, wynajem i transport w praktyce

Haos i The Less w Muzie - Lubin dostanie wieczór bez kompromisów

Osiek na chwilę zamienił się w wielkanocne miasteczko pełne smaków i rękodzieła

Nocą i o świcie dziki wchodzą pod koła - policja ostrzega kierowców

W Osieku wybrano najpiękniejsze kartki i wianki - świąteczny finał konkursów

KS Kłopotów–Osiek rozbił Fortunę Obora w derbach gminy Lubin

Marzanny, śpiew i taniec obudziły wiosnę w przedszkolu w Raszówce i Lubinie

Centrum wyposażenia wnętrz w Lubinie – od projektu do wykończenia

Osiek wszedł w świąteczny rytm dzięki stołom, konkursom i zaskoczeniu jury

Pod Sieroszowicami oddali hołd odkryciu, które zmieniło los regionu

Płatna pomoc przy świadczeniu wspierającym już kosztowała prawie 10 tysięcy

