UG Lubin: Syreny alarmowe w hołdzie Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej
Jutro, 10 kwietnia o godz. 08:41 w hołdzie Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej we wszystkich województwach zostaną uruchomione syreny alarmowe.
Pamiętamy o tych, którzy 12 lat temu chcąc upamiętnić poległych w Katyniu, sami zapłacili najwyższą cenę powiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński.
10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem w Rosji zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński wraz z Małżonką, wysocy rangą urzędnicy państwowi, dowódcy Wojska Polskiego oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja udawała się na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.
10 kwietnia br. o godz. 8:41, zgodnie z przepisami zostanie uruchomiony ciągły dźwięk syren. Mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności. Informacja o uruchomieniu syren została przekazana mieszkańcom z 24-godzinnym wyprzedzeniem, również za pośrednictwem Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO).
Zadanie polegające na ostrzeganiu i alarmowaniu ludności jest wykonywane przez każdego szefa obrony cywilnej na administrowanym przez niego terenie. Na szczeblu wojewódzkim jest nim wojewoda, w powiecie starosta, w mieście prezydent lub burmistrz, natomiast w gminie wójt. Syreny alarmowe należą do systemu wykrywania i alarmowania.
Urząd Gminy w Lubinie,
ug.lubin.pl/syreny-alarmowe-w-holdzie-ofiarom-katastrofy-smolenskiej/
Ostatnie Artykuły

Siedem goli jednego zawodnika. Unia Szklary Górne rozgromiła Platana w derbach gminy

Szklary Górne świętowały podwójny jubileusz. Sala gimnastyczna pękała w szwach

Staw w Siedlcach odzyskuje dno. Po latach zaniedbania wraca retencja i przestrzeń dla mieszkańców

Brązowy medal mistrzostw Polski dla ucznia z Niemstowa. Odwrotny mecz 0:3 do 4:3

Praktykantka sprzedała alkohol koleżankom. Jedna z nich wylądowała w szpitalu z blisko 2 promilami

Dzień Dziecka w Raszówce. Dzieci biegły sprintem do maratonu

Dzień Dziecka w gminie Lubin. Wójt Grabowski odwiedził szkoły, dzieci dostały upominki

Srebro na wodzie i wiatr w żaglach. Żeglarze z gminy Lubin o krok od triumfu

Przyjechał z Niemiec po “materiały budowlane”. 48-latek zatrzymany w Lubinie

Komisarz Lew i kajdanki - dzieciaki w Lubinie sprawdzały, jak działa policja
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 3 (Grupa III): LKS Goczałkowice Zdrój – KGHM Zagłębie Lubin II 3:2](/images/mecz/thumbnails/lks-goczalkowice-zdroj-kghm-zaglebie-lubin-ii-30052026-32.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 3 (Grupa III): LKS Goczałkowice Zdrój – KGHM Zagłębie Lubin II 3:2

W Lubinie doceniono ludzi od kultury. To oni budują wspólnotę

Lubin dostanie rodzinny teleturniej pod chmurką. Jaka to emocja w Parku Piłsudskiego

Nauczyciel, trener i kronikarz wsi. W Gorzycy świętowano 90. urodziny Franciszka Hawrysza
Przydatne dane teleadresowe
- Nadzór Wodny w Lubinie - kontakt, sprawy wodnoprawne, zgłaszanie awarii
- Urząd Miasta i Gminy Ścinawa - kontakt, godziny, wydziały i sprawy online
- Przychodnia w Ścinawie - kontakt, rejestracja, poradnie i godziny
- Urząd Gminy Rudna - kontakt, godziny, wydziały i sprawy do załatwienia
- Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce - filie, katalog online i zasady wypożyczeń
- Biblioteka Pedagogiczna w Lubinie - adres, usługi i katalog online
