UG Lubin: Twój sąsiad sołtys przedstawiamy sołtysa Raszowej

Zapytany o to co udało mu się zrobić w czasie sołtysowania odpowiada:
Jestem zadowolony z tego, że zrobiliśmy fosę, na której co roku odbywają się zawody kajakarskie. Przeznaczyliśmy na nią prawie milion złotych, które udało nam się pozyskać od gminy Lubin i z dofinansowania Unii Europejskiej. Mamy piękną zajezdnię autobusową, która jest chlubą naszej wsi. Co roku również robimy 50-100 m chodnika, bo brakuje nam bezpiecznych przejść wzdłuż ulicy. Jestem też dumny z tego, że nasi mieszkańcy mogą w końcu korzystać ze światłowodu. Na pewno w czasach pracy i nauki online przydaje się lepsze łącze.
Sołtys bardzo sobie chwali współpracę z radą sołecką, która jest dla niego jak druga prawa ręka”, bo pierwszą jest żona Bogusława.
Gdyby nie Rada Sołecka i radny Robert Piekut nie udałoby nam się zrobić połowy projektów, które są zrealizowane. Zawsze mogę na nich liczyć i nigdy nie muszę martwić się, że mnie zawiodą.
Wnuczka dla sołtysa jest bardzo ważna i to z jej pomocą udało się posunąć do przodu plan utworzenia placu zabaw.
Gabrysia mówiła, że nasz plac zabaw jest biedny- śmieje się sołtys- i dzięki niej zmotywowałem się aby stworzyć miejsce dla dzieci. Problem z pracami był jednak spory, ponieważ plac jest umiejscowiony w parku, który jest wpisany na listę zabytków i rozmowy z konserwatorem były trudne. Oprócz nowych zjeżdżalni zrobimy tam również kącik dla seniora i boiska sportowe do piłki nożnej i koszykówki mówi Eugeniusz Gut.
Sołtys zapytany o największą bolączkę wsi odpowiedział zatroskany:
Niestety jest to droga łącząca Raszową z Raszową Małą. Jest ona w tragicznym stanie, wygląda jakby należała do Lasów Państwowych jako droga przeciwpożarowa. Jednak jest to droga powiatowa, która została chyba zapomniana przez tamtejszych urzędników. Byliśmy już wiele razy u starosty, jednak cały czas odbijamy się od ściany. Mam nadzieję, że w końcu uda nam się ją zrobić. Tam nie ma nawet wylanego asfaltu, a jeżdżą tamtędy autobusy dowożące nasze dzieci do szkoły.
Urząd Gminy w Lubinie,
ug.lubin.pl/twoj-sasiad-soltys-przedstawiamy-soltysa-raszowej/
Ostatnie Artykuły

Świeża farba i nowy piasek. Place zabaw w gminie Lubin przechodzą odnowę

Muzyczny tydzień w Goli - dzieci i dziadkowie zagrają jednym głosem

Gorzelin szykuje święto lipy i miodu z korowodem, folklorem i muzyką 🎶

Nowy „Głos Seniora” łączy sport, zdrowie i ważne pytanie do czytelników

Domowa kłótnia odsłoniła arsenał amunicji w Ścinawie

Zasłabł na przejściu w Lubinie - policjant po służbie ruszył pierwszy

Nad morzem ruszył obóz profilaktyczny. 19 dzieci z gminy Lubin zaczęło wakacje

W Liścu znów zabrzmiał folklor. Artyści z pięciu kontynentów porwali publiczność

Zniszczył figurę Matki Boskiej i groził bliskim - trafił do aresztu

„Lato bez Vat” w VOLVO – Najchętniej wybrane modele pośród marek premium w Polsce, teraz korzystniej o wartość większą niż VAT

Półmetek Volvo For Safety za nami – już niemal 62 tys. osób odwiedziło miasteczko bezpieczeństwa

Wyższy próg dla alimentów. W Lubinie rusza też nabór wniosków

Siedlecka uczennica zdobyła srebro w ogólnopolskim konkursie geologicznym

Rekordowy rok i polonez na pożegnanie. W gminie Lubin zabrzmiał ostatni dzwonek
Przydatne dane teleadresowe
- Gminna Spółka Wodna w Lubinie - kontakt, godziny, składki i uchwały
- Parafia św. Barbary w Lubinie - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Sąd Rejonowy w Lubinie - kontakt, godziny, składanie pism i dostępność
- Urząd Miejski w Lubinie - kontakt, wydziały, godziny i sprawy do załatwienia
- Urząd Skarbowy w Lubinie - adres, godziny, kontakt i e-usługi
- Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie - kontakt, JRG i sprawy prewencyjne
