Promienniki ciepła - nowy sposób na ogrzewanie

Szukasz nowego sposobu na ocieplenie swojego domu lub biura? Trafiłeś we właściwe miejsce! Promienniki ciepła są obecnie bardzo modne i to nie bez powodu. Są one nie tylko niedrogie i dostępne w różnych stylach, ale także bardzo wygodne w użyciu. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak działają promienniki i jak wybrać odpowiedni dla siebie i swojego domu, czytaj dalej!

Korzyści z używania promienników

  • Brak konieczności używania promiennika - Użycie promiennika eliminuje konieczność używania grzejnika. Jest to korzystne dla środowiska i Twojego portfela.
  • Bezpieczeństwo - w miejscach, gdzie nie ma izolacji lub jest dużo powietrza, zastosowanie promiennika jest bezpiecznym i efektywnym sposobem ogrzewania domu.
  • Wygodny - fakt, że nie musisz wstawać z kanapy, aby włączyć grzejnik lub rozpalić w piecu na drewno, jest jedną z największych korzyści płynących z używania promienników.
  • Przystępna cena - Promienniki są bardzo przystępne cenowo.

Jak działa ogrzewanie promiennikowe?

Promienniki ciepła mogą być rozmieszczone w całym domu, aby pomóc w utrzymaniu komfortowej temperatury. Wiele osób zastanawia się, jak działa ogrzewanie promiennikowe. Krótka odpowiedź brzmi: promienniki pochłaniają promieniowanie elektromagnetyczne z jednego obszaru i emitują je w innym. W porównaniu z systemami z wymuszonym obiegiem powietrza, promienniki podłogowe są bardziej energooszczędne. Przekazuje ono ciepło bezpośrednio na podłogę lub osobę, zamiast wdmuchiwać ciepłe powietrze dookoła pomieszczenia. Podstawową zaletą ogrzewania promiennikowego jest to, że może ono szybko, równomiernie i skutecznie ogrzewać duże powierzchnie. Nie wymaga on ruchu powietrza, co sprawia, że nadaje się do pomieszczeń, w których cyrkulacja powietrza może być utrudniona. Ciepło promiennikowe działa poprzez przekształcenie energii z sieci elektrycznej w światło podczerwone. Światło podczerwone jest następnie rozprowadzane równomiernie po całym domu za pomocą przewodów zamontowanych na suficie lub ścianach. Elektryczne systemy ogrzewania promiennikowego to jeden z najbardziej efektywnych sposobów ogrzewania domu i jest to świetna opcja dla osób wymagających systemu bezinwazyjnego. Dzięki zdolności do równomiernego ogrzewania domu.

Rzeczy, które należy rozważyć przy zakupie promiennika

  • Wydajność - Wydajność promiennika jest wskaźnikiem tego, jak dobrze będzie on ogrzewał dom i jak długo będzie to trwało. Im wyższa ocena, tym lepszy będzie promiennik.
  • Koszt roczny - Jak w przypadku każdego urządzenia, należy również rozważyć, ile będzie nas kosztować roczne użytkowanie promiennika. Obejmuje to zarówno koszt samego promiennika, jak i koszt jego eksploatacji.
  • Kompaktowość - Kolejnym ważnym czynnikiem, który należy rozważyć, jest kompaktowość promiennika. Pozwoli to określić, gdzie można go umieścić w domu.