Jak wybrać prawnika dla frankowicza we Wrocławiu i okolicach?

Sprawy frankowe to zagadnienia niezwykle trudne. Od czasu, kiedy znacząca część kredytobiorców zdecydowała się walczyć o swoje prawa w sądach, powstało wiele kancelarii, które zajmują się pomocą Frankowiczom. Jak wybrać dobrą kancelarię frankową we Wrocławiu? Podpowiadamy.

Czym zajmuje się adwokat przy sprawach frankowych?

Wrocław to miasto pełne nowych możliwości, które posiada bardzo zróżnicowaną grupę mieszkańców. Są tutaj osoby, które żyją w nim od urodzenia, wielu ludzi wprowadziło się jednak do miejscowości również ze względu na pracę. Osoby, które przed 2015 zaciągnęły kredyt we frankach to liczna społeczność Wrocławia, dlatego też powstało tu wiele kancelarii, pomagających Frankowiczom. Wraz z nagłym wzrostem kursu waluty, kredytobiorcy stanęli przed wizją spłaty wielokrotności zaciągniętej kwoty, na którą nie byli przygotowani, dlatego też często decydują się oni na wniesienie sprawy do sądu. Aby wynegocjować z bankiem dobre warunki dotyczące uregulowania długu, warto skorzystać z usług odpowiedniej kancelarii, przy takim podejściu kredyt frankowy z prawnikiem z Wrocławia (np. KancelariaKredytobiorcy.pl) stanie się dużo prostszy. Co może zaproponować klientowi kancelaria frankowa? Przede wszystkim, jeśli są do tego przesłanki, unieważnienie umowy frankowej. Innymi, opłacalnymi opcjami są odfrankowienie kredytu, jego przewalutowanie lub pójście z bankiem na ugodę.

Jak wybrać dobrego prawnika we Wrocławiu?

Ponieważ we Wrocławiu znajdziemy wiele kancelarii frankowych na wysokim poziomie, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Dobra kancelaria frankowa to przede wszystkim firma z doświadczeniem, w której pracują prawnicy specjalizujący się w konkretnej dziedzinie. Najważniejsze cechy, którymi powinna odznaczać się dobra kancelaria frankowa to:

  • wieloletnie doświadczenie i konkretna liczba wygranych spraw – jeśli wybierasz kancelarię, poproś koniecznie o wgląd do portfolio. Ważne jest, aby kancelaria mogła pochwalić się większą ilością spraw wygranych, niż przegranych, ale warto pamiętać, że adwokat, który nigdy nie przegrał, jest co najmniej podejrzany – wielu prawników uczy się na błędach, nie należy więc zrażać się kilkoma sprawami, które nie zostały poprowadzone z sukcesem.
  • Wąska specjalizacja – to kolejna niezwykle ważna kwestia w przypadku kancelarii frankowej. Firmy, które mają w swojej ofercie „wszystko i nic” nie będą wiarygodne. Szukając kancelarii frankowej, kieruj się przede wszystkim stopniem wyspecjalizowania i przeczytaj dokładnie, co leży w zakresie działań firmy.
  • Dobre opinie klientów – często sprawdzamy je, jeśli szukamy pracy bądź chcemy kupić jakiś produkt. Zadowolenie klientów, wyrażone w opiniach jest samo ważne w przypadku kancelarii frankowej. Warto sprawdzić je choćby na Google lub na stronie samej kancelarii.

Dobre kancelarie frankowe we Wrocławiu

Jak już zostało wspomniane, we Wrocławiu działa wiele różnego rodzaju kancelarii. Wybierając odpowiednią, trzeba się trochę naszukać, na pewno jednak warto sprawdzić firmę Kancelaria Kredytobiorcy (Kancelaria Radców Prawnych Andrzej Grzywna i Wspólnicy sp. j. ), która od wielu lat zajmuje się pomocą Frankowiczom. Inne kancelarie frankowe działające we Wrocławiu to choćby Moje Franki — Kancelaria Frankowicza, czy też Kancelaria Prawna Sobota Jachira.