Służba policjanta to codziennie nowe wyzwania. Funkcjonariusze podczas swojej pracy dbają nie tylko o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu, ale również o los zwierząt potrzebujących pomocy. Niechciane, porzucone, chore, stare, oddane… Nic nie jest w stanie polepszyć losu bezdomnego zwierzaka, jak dać mu kochający dom. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Ale pomóc można w inny sposób, bo przede wszystkim liczy się serce i dobre chęci. Do akcji policjantów dołączyły się szkoły średnie i podstawowe, a także jeden ze sklepów zoologicznych w Lubinie.

Lubińscy policjanci od dawna współpracują z fundacjami i schroniskami pomagającymi czworonogom. W tym roku funkcjonariusze zorganizowali zbiórkę darów na rzecz Towarzystwa Ochrony Zwierząt w Lubinie.  W zbiórkę oprócz policjantów i pracowników lubińskiej  komendy aktywnie włączyli się uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 w Lubinie, Szkoła Podstawowa nr 10 w Lubinie, II Liceum Ogólnokształcące w Lubinie,  jak również sklep zoologiczny Pakopet w Lubinie.

Zbiórka zakończyła się sukcesem, a dary w postaci kilkuset kilogramów karmy oraz środków czystości, higieny, suplementów, smyczy, akcesoriów dla psów i kotów, klatki dla gryzoni przekazano Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami w Lubinie.

Wszystkich, którzy chcą pomóc czworonogom, zapraszamy do wspierania lokalnych fundacji i stowarzyszeń, które zajmują się zwierzakami. Bardzo często oprócz pomocy materialnej, psy czy koty potrzebują po prostu obecności człowieka o dobrym sercu. To nic nie kosztuje, a sprawi, że zwierzęta będą szczęśliwe

Wszystkim zaangażowanym należą się ogromne podziękowania i wielkie brawa.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Telefon: 601 974 322