Policjanci z Rudnej ustalili, a następnie zatrzymali 35-latka podejrzanego o kradzieże 7 samochodów osobowych różnych marek, częściowo zdekompletowanych. Jego łupem padły także elementy wyposażenia zewnętrznego z innych pojazdów. Kradzieży tej, mieszkaniec powiatu lubińskiego, dokonał z terenu niezamieszkałej, opuszczonej posesji. Aby nie wzbudzać podejrzeń sąsiadów, swoje zdobycze wywiózł w biały dzień pojazdem oznakowanym jako skup złomu. Łączne straty jakie spowodował, troje pokrzywdzonych oszacowało na ponad 12 tysięcy złotych Mężczyzna był już w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

35-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego był pewien, że ta kradzież ujdzie mu na sucho. Brak monitoringu, opuszczona posesja, wypożyczony pojazd do wywozu złomu. Nic nie wskazywało na to, że sąsiedzi zaalarmują policjantów, iż dochodzi do przestępstwa. Mężczyzna sprzedał swój łup i podzielił się pieniędzmi ze wspólnikiem.

Nad sprawą tą pracowali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rudnej. Ich dociekliwość, łączenie faktów i żmudna praca operacyjna, zakończyła się ustaleniem, kto stoi za tym przestępstwem. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego, który był wcześniej zatrzymywany przez mundurowych za kradzież elementów metalowych. Mężczyzna będzie teraz odpowiadał za kradzież łącznie 7 pojazdów osobowych różnych marek, które były częściowo zdekompletowane.  Jego łupem padły również elementy wyposażenia zewnętrznego z innych samochodów, znajdujących się na terenie tej niezamieszkałej, opuszczonej posesji na terenie gminy Rudna. Stróże prawa ustalili również wspólnika tego mężczyzny, który również został zatrzymany i usłyszał zarzut. Łączne straty jakie wycenili pokrzywdzeni to ponad 12 tysięcy złotych.

Podejrzany nie krył zdziwienia, kiedy do jego drzwi zapukali rudnowscy policjanci. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Usłyszał w sumie 3 zarzuty kradzieży i jeden zarzut naruszenia miru domowego. Może mu teraz grozić do 5 lat pozbawienia wolności.  

asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie
Telefon: 601 974 322