Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Polkowicach corocznie odnotowuje ok. 50 wypadków w gospodarstwach. Zauważyć jednak można powolny ale systematyczny wzrost świadomości zagrożeń występujących podczas prac rolniczych, czemu zapewne sprzyja liczne akcje prewencyjne.

Tym razem KRUS zachęca do wzięcia udziału w konkursie dotyczącym zasad BHP w rolnictwie. Konkurs polega na rozwiązaniu krzyżówki. Odpowiednio ułożone litery według poniższego wzoru utworzą hasło , które należy przesłać wraz z imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 31 maja 2022r.

Hasło należy utworzyć z liter w następującej kolejności cyfr z krzyżówki:3-9-16-19-9_1-14-9. Dwie wylosowane osoby które nadeślą poprawne hasło zostaną nagrodzone szlifierką kątową oraz zestawem narzędzi ufundowanymi przez KRUS OR we Wrocławiu.

W konkursie mogą brać udział rolnicy i członkowie ich rodzin ubezpieczeni w KRUS. Regulamin konkursu dostępny jest w siedzibie Placówki Terenowej w Polkowicach.

krzyżówka (PDF 3 193KB)


UG Lubin: BHP w gospodarstwie – rozwiąż konkursową krzyżówkę