Policja Lubin: BEZPIECZNE WAKACJE - TEMATEM SPOTKANIA PRZEDSZKOLAKÓW Z POLICJANTAMI
W ramach prowadzonych działań profilaktycznych ,,Bezpieczne Wakacje’’ oraz Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, policjantka odwiedziła przedszkole Planeta Zdrowia’’ w Lubinie. Podczas spotkania, przestrzegała dzieci żeby unikały wszelkich ryzykownych zachowań i aby trwające wakacje upłynęły spokojnie i bezpiecznie.
Policjantka z lubińskiej komendy zajmująca się profilaktyką dzieci i młodzieży, przeprowadziła pogadankę z dziećmi uczęszczającymi do Niepublicznego Przedszkola ,,Planeta Zdrowia’’. Głównym tematem rozmowy było bezpieczeństwo w trakcie trwających wakacji.
Prowadząca spotkanie przypomniała maluchom zasady bezpiecznych zabaw nad wodą, w tym zakazie kąpieli na niestrzeżonych akwenach wodnych lub bez opieki osób dorosłych oraz o obowiązku używania przez nich kapoków i kamizelek pływając na sprzętach wodnych. Podczas spotkania policjantka poruszyła również temat bezpiecznego zachowania na drodze i podczas zabawy na świeżym powietrzu. Mali słuchacze dowiedzieli się także jak należy bezpiecznie zachowywać się kiedy zostaną sami w domu, a także jak postępować w kontaktach z nieznajomymi.
Dzieci wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa i znakomicie radziły sobie z odpowiedziami na pytania Spotkanie odbyło się w ramach działań Bezpieczne wakacje” oraz prowadzonej kampanii Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, która została objęta honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
asp. Anna Szajbler
Zespół ds. Profilaktyki społecznej
Komenda Powiatowa Policji w Lubinie,
lubin.policja.gov.pl/dlu/aktualnosci/biezace-informacje/71687,BEZPIECZNE-WAKACJE-TEMATEM-SPOTKANIA-PRZEDSZKOLAKOW-Z-POLICJANTAMI.html
Ostatnie Artykuły

Siedem goli jednego zawodnika. Unia Szklary Górne rozgromiła Platana w derbach gminy

Szklary Górne świętowały podwójny jubileusz. Sala gimnastyczna pękała w szwach

Staw w Siedlcach odzyskuje dno. Po latach zaniedbania wraca retencja i przestrzeń dla mieszkańców

Brązowy medal mistrzostw Polski dla ucznia z Niemstowa. Odwrotny mecz 0:3 do 4:3

Praktykantka sprzedała alkohol koleżankom. Jedna z nich wylądowała w szpitalu z blisko 2 promilami

Dzień Dziecka w Raszówce. Dzieci biegły sprintem do maratonu

Dzień Dziecka w gminie Lubin. Wójt Grabowski odwiedził szkoły, dzieci dostały upominki

Srebro na wodzie i wiatr w żaglach. Żeglarze z gminy Lubin o krok od triumfu

Przyjechał z Niemiec po “materiały budowlane”. 48-latek zatrzymany w Lubinie

Komisarz Lew i kajdanki - dzieciaki w Lubinie sprawdzały, jak działa policja
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 3 (Grupa III): LKS Goczałkowice Zdrój – KGHM Zagłębie Lubin II 3:2](/images/mecz/thumbnails/lks-goczalkowice-zdroj-kghm-zaglebie-lubin-ii-30052026-32.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 3 (Grupa III): LKS Goczałkowice Zdrój – KGHM Zagłębie Lubin II 3:2

W Lubinie doceniono ludzi od kultury. To oni budują wspólnotę

Lubin dostanie rodzinny teleturniej pod chmurką. Jaka to emocja w Parku Piłsudskiego

Nauczyciel, trener i kronikarz wsi. W Gorzycy świętowano 90. urodziny Franciszka Hawrysza
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Barbary w Lubinie - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Lubinie - msze, kancelaria, sakramenty
- Muzeum Historyczne w Lubinie - bilety, godziny, wystawy i dojazd
- Urząd Miejski w Lubinie - kontakt, wydziały, godziny i sprawy do załatwienia
- Parafia św. Jana Bosko w Lubinie - msze, kancelaria, sakramenty
- Nadleśnictwo Lubin - kontakt, leśnictwa, drewno opałowe i zasady korzystania z lasów
