Lubińscy policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku, do którego doszło wczoraj po godzinie 14.00 na drodze S3, na zjeździe Lubin Północ. W wyniku tego zdarzenia pięć osób trafiło do szpitala w tym troje dzieci. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że przyczyną wypadku prawdopodobnie była nadmierna prędkość. Funkcjonariusze apelują o ostrożną i bezpieczną jazdę, a przede wszystkim o stosowanie się do limitów prędkości.

Nadmierna prędkość prawdopodobnie była przyczyną wypadku, do którego doszło po godzinie 14.00 na drodze ekspresowej nr 3, na zjeździe Lubin Północ. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, pracujący na miejscu zdarzenia, kierujący pojazdem marki Opel, 41 – letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego, prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i chcąc uniknąć uderzenia w barierki odbił w lewo, po czym pojazd wjechał do rowu i przewrócił się na dach.

Samochodem tym podróżowała siedmioosobowa rodzina, Wśród nich czworo dzieci w wieku od 12 do 16 lat. Dwie osoby dorosłe oraz troje dzieci zostały przewiezione do szpitali na terenie Lubina i Legnicy. Kierujący oplem był trzeźwy.

Policjanci ruchu drogowego i dochodzeniowo - śledczego prowadzili na miejscu czynności, mające na celu wyjaśnienie przyczyn i  okoliczności tego wypadku. Zjazd Lubin Północ na czas czynności procesowych przez kilka godzin był całkowicie zablokowany. Mundurowi zorganizowali objazdy.

Apelujemy do kierowców o zmniejszenie prędkości, czujność i ostrożność na drodze, a także rozważną jazdę.

Policjanci przypominają, że za prawie każdym zdarzeniem kryje się określone zachowanie uczestników ruchu drogowego. To właśnie od nich zależy życie i zdrowie  wszystkich podróżujących. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer prasowy KPP w Lubinie

Telefon: 601 974 322