Ekstraklasa, czyli liga nie dla wszystkich

Ekstraklasa, czyli liga na najwyższym szczeblu krajowym, która nieraz uszczypliwie nazywana jest przez Polaków "najlepszą ligą świata", zbliża się powoli do półmetka rozgrywek. Kto na ten moment okazuje się drużyną, która zanotowała najgorszy start i jest obecnie najbliższa spadku? 

Za mocni na 1 ligę, za słabi na Ekstraklasę

Na ten moment trudno jednoznacznie stwierdzić, która z drużyn sięgnie po mistrzostwo Polski. Kandydatów jest paru, a każda z ekip bardzo stara się odskoczyć reszcie, stąd rywalizacja na tym etapie bardzo zacięta. Podobnie rzecz jasna mają się sprawy na samym dole tabeli, gdzie zaobserwować można istny wyścig szczurów o pozostanie w najwyższej lidze rozgrywkowej. Choć do zakończenia sezonu nadal pozostało 21 kolejek i na dobrą sprawę zdarzyć może się jeszcze dosłownie wszystko, tak pewnie wnioski na tym etapie można już wyciągnąć. Najniżej punktującym zespołem na ten moment jest ekipa Miedzi Legnica. Beniaminek, który na zakończenie poprzedniego sezonu w Fortuna 1 lidze błyszczał formą, w ekstraklasie gdzieś swój blask zatracił. Zespół z Legnicy w 12 spotkaniach uzbierał jedynie 6 punktów, wygrywając tylko 1 spotkanie, 3 remisując i aż 8 razy przegrywając. O utrzymanie w lidze będzie zatem bardzo ciężko, a jeśli forma Legniczan nie ulegnie zmianie, to już wkrótce, mogą okazać się pierwszą ekipą, która w maju opuści szeregi ekstraklasy.

Zaskoczenie sezonu w Gdańsku

Na tym etapie rozgrywek, największym zaskoczeniem dla wszystkich kibiców jest niewątpliwie forma Lechii Gdańsk. Drużyna, która na koniec ubiegłego sezonu zajęła wysokie 4 miejsce, aktualnie znajduje się na przedostatniej lokacie, gromadząc jedynie 8 punktów. Gdańska Lechia jest również zespołem, który do tej pory stracił najwięcej bramek w całej lidze. Widmo spadku jest naprawdę spore, a kibice z niepokojem zaglądają w terminarz, zastanawiając się, jakie będą dalsze poczynania klubu. 

Ekstraklasa jako zmora beniaminków

Ostatnie miejsce spadkowe należy na chwilę obecną do Korony Kielce. Zespół, który podobnie jak Miedź Legnica dopiero co awansował do szeregów ekstraklasy, nie radzi sobie najlepiej i notuje bardzo kiepski sezon. Ekipa z Kielc zanotowała w tym sezonie tylko trzy zwycięstwa, w sumie gromadząc na swoim koncie 12 punktów. Dokładnie taki sam wynik uzyskał Piast Gliwice. Gliwiczanie posiadają jednak lepszy bilans bramkowy, co pozwala im na ten moment unikać miejsca "premiowanego" spadkiem tylko o jedną lokatę. Punkt więcej niż Korona i Piast uzyskuje zaś Górnik Zabrze. Drużyna z górnego śląska ma na swoim koncie 13 oczek oraz jedno zaległe spotkanie, co w kontekście rywalizacji o utrzymanie pozwala trzymać w pewnym stopniu rękę na pulsie. Ekipa z Zabrza musi jednak uważać, gdyż w tym sezonie tracą sporo bramek po prostych błędach obrony, co ostatecznie może się zemścić na koniec sezonu, kiedy do utrzymania zabraknie przysłowiowego punktu. 

Wyścig o utrzymanie w lidze

Sezon jeszcze trwa, a każdy z zespołów z niższych lokat będzie szukał swoich szans w bezpośrednich rywalizacjach między sobą, aby odskoczyć o parę punktów i ostatecznie zapewnić sobie utrzymanie w lidze. 

Szukasz zakładów sportowych? Zobacz bukmachera Betfan.pl. Na jego stronie znajdziesz zakłady z wielu różnych dyscyplin sportowych.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018