W czym pomogą wrocławscy adwokaci od upadłości konsumenckiej?

Narastające długi to problem, który trudno okiełznać. Wydaje się, że bankructwo jest jedynym wyjściem z takiej sytuacji. Jak przejść przez proces upadłości konsumenckiej – samemu czy z prawnikiem? Czy procedura upadłościowa to faktycznie jedyny sposób na uwolnienie się od długów?

Jak wygląda upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka to procedura sądowa, która ma na celu oddłużenie osoby, która nie radzi sobie ze spłatą zobowiązań finansowych. Takie osoby często tracą płynność w niespodziewanych wydarzenie, jak utrata pracy, choroba czy inne nieszczęśliwe zdarzenie, przez które osoba nie będzie w stanie spłacać długów.

W szczególnych przypadkach sąd może całkowicie umorzyć długi bez konieczności spłaty zobowiązania, jednak dzieje się to tylko w wyjątkowych sytuacjach. Upadłość konsumencka ma na celu spłatę wierzycieli, jak tylko jest to możliwe. Sąd uwzględnia możliwość zarobkowe dłużnika i na jej podstawie przedstawia 7-letni plan płatności. Długi mogą być rozłożone, ale także zredukowane.

W czym może pomóc prawnik od upadłości konsumenckiej?

Ogłoszenie bankructwa niesie jednak za sobą pewne ryzyko. Proces sądowy może wydawać się skomplikowany, ale upadłość konsumencka we Wrocławiu z pomocą Michała Hajduka będzie łatwiejsza. Postępowanie upadłościowe nie musi być straszne. Prawnik może pomóc na każdym etapie ogłaszania upadłości konsumenckiej. Zapewni kompleksową obsługę prawną, przygotuje dokumenty, złoży wniosek do wrocławskiego sądu i będzie czuwał nad dalszymi etapami sprawy. Prawnik może także reprezentować twoje imię przed sądem we Wrocławiu oraz przed syndykiem. Prawnik pomoże w sporządzaniu dokumentacji, może złożyć wnioski zmniejszenie kwoty potrącanej z wynagrodzenia lub o wydzielenie kwoty, która jest potrzebna dłużnikowi do życia. Nie każda sytuacja pozwala na całkowite umorzenie długów, ale prawnik postara się, by złożenie wniosku o umorzenie wszelkich zobowiązań finansowych było możliwe.

Upadłość konsumencka czy układ konsumencki?

Upadłość konsumencka powinna być ostatecznością, wiąże się to z pewnymi zagrożeniami. Konsultacja z prawnikiem jest wskazana, prawnik po przeanalizowaniu sytuacji finansowej, może znaleźć inne rozwiązanie problemów finansowych. Procedura upadłości konsumenckiej to nie jest jedyny sposób na uwolnienie się od długów. Jeśli dłużnik posiada wystarczające dochody na spłatę zobowiązań po wydłużeniu okresu spłaty, może ubiegać się o konsumenckie postępowanie układowe. Układ może uchronić majątek przed egzekucją, to coś, czego nie da się uniknąć przy ogłaszaniu bankructwa. Wniosek lepiej złożyć po konsultacji z prawnikiem, ponieważ dłużnik jest zobowiązany określić wysokość i terminy spłat zobowiązań.

Upadłość konsumencka wymaga skrupulatności, drobna potyczka może sprawić, że wniosek sądowy zostanie odrzucony. Warto dobrze przygotować się do tego procesu, zebrać odpowiednio dokumenty i starannie przygotować pismo, najłatwiej będzie to zrobić z pomocą prawnika, który ze sprawami upadłościowymi spotyka się na co dzień.