UG Lubin: Styczniowy numer Wiadomości Gminnych
Okres świąteczno-noworoczny to szereg spotkań z najbliższymi oraz przyjaciółmi i znajomymi. W naszej gminie w wielu sołectwach organizowane są liczne spotkania kolędowe. W większości z nich bierze udział wójt Tadeusz Kielan, a część udaje nam się relacjonować.
Na okładce najnowszego numeru biuletynu informacyjnego witają nas przepiękne jasełka w wykonaniu uczniów ze Szklar Górnych. Dzieci wspaniałymi aranżacjami i występami pokazały walkę piekła z niebem o ludzi. Wygrało oczywiście niebo, ale diabełek” nie odpuścił i mimo zapowiedzi, że relacja z tego wydarzenia znajduje się w środku numeru, to jej tam zabrakło. Przepraszamy uczestników i organizatorów tego wydarzenia za tę sytuację. Zaintrygowanych zapowiedzią o tym, jak tam było pięknie, odsyłamy do działu aktualności na
i na relację z dnia 20 stycznia. Obiecujemy jednocześnie, że obszerna relacja z jasełek w Szklarach Górnych ukaże się w lutowym wydaniu biuletynu.
Oprócz wspomnień ze świątecznych spotkań, m.in. kolędowania z białoruskim zespołem o polskich korzeniach, opłatku u biskupa legnickiego czy też tradycyjnego noworocznego ogniska w Raszówce, piszemy o wielu urzędowych sprawach.
Dzięki dofinansowaniu naszej gminy, strażacy z PSP mają nowoczesny duży wóz bojowy, a ich średni 10-letni wóz trafi do naszej gminy. W ogólnopolskim rankingu opracowanym przez PAP zajęliśmy drugie miejsce tuż za Kleszczowem najbogatsza gminą w Polsce, w ranku Gmin Dobrych do Życia.
Informujemy również o tegorocznym budżecie, nowych prostszych zasadach programu Czyste Powietrze, czy też nowej publikacji Wschody i zachody opowieści osiedleńców w gminie Lubin”. Oprócz tego w numerze stałe rubryki, m.in.: strona seniora, sport, rozrywka.
Urząd Gminy w Lubinie,
ug.lubin.pl/styczniowy-numer-wiadomosci-gminnych-2/
Ostatnie Artykuły
![[PIŁKA NOŻNA] KGHM Zagłębie Lubin II – Ślęza Wrocław 2:1 w 28. kolejce Betclic 3. Ligi Grupa III](/images/mecz/thumbnails/kghm-zaglebie-lubin-ii-sleza-wroclaw-25042026-21.webp)
[PIŁKA NOŻNA] KGHM Zagłębie Lubin II – Ślęza Wrocław 2:1 w 28. kolejce Betclic 3. Ligi Grupa III

Przedszkolaki z Raszówki pokazały, że o Ziemię można dbać od dziecka

Fałszywe noclegi kuszą niską ceną - policja ostrzega przed pułapką

Nowy gaz w 17 sołectwach. Przed mieszkańcami dwa etapy zmian

Pavarotti wraca do gry w Lubinie - wieczór z wielkim głosem i wielkimi emocjami
![[PIŁKA NOŻNA] PKO BP Ekstraklasa – KGHM Zagłębie Lubin – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2. Goście odwrócili mecz w Lubinie](/images/mecz/thumbnails/kghm-zaglebie-lubin-bruk-bet-termalica-nieciecza-24042026-12.webp)
[PIŁKA NOŻNA] PKO BP Ekstraklasa – KGHM Zagłębie Lubin – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2. Goście odwrócili mecz w Lubinie

Dwa kliknięcia wystarczyły - w Lubinie zniknęły dziesiątki tysięcy

Słowo może ranić szybciej niż myśl. W Krzeczynie Wielkim uczono zatrzymywać hejt

Hejt to nie anonimowy troll, to kolega z ławki. Jak naprawdę wygląda cyfrowe życie uczniów?

To nie jest już „internet”. To ich codzienność. Co naprawdę widzą młodzi w sieci?

Hotzenplotz wpada do Muzy - w Lubinie szykuje się dziecięca awantura z magią

Nie żyje Łukasz Litewka - poseł Lewicy zginął w wypadku

W Chróstniku zebrali 43 worki śmieci. Nocą ktoś dołożył 21 opon

