Najciekawsze zestawy LEGO dla młodych miłośników motoryzacji

Klocki LEGO uwielbiają i duzi, i mali, a wśród nich jest niejeden fan samochodów. Przez to także zestawy bardzo często pozwalają na zbudowanie wyjątkowych pojazdów, które dają niekończące się możliwości zabawy. Jakie serie i zestawy klocków LEGO będą dobre dla młodych miłośników motoryzacji? Sprawdź najciekawsze propozycje.

Zacznij od podstaw - LEGO City

Nie ulega wątpliwości, że zestaw LEGO trzeba dopasować do wieku i umiejętności dziecka. Dlatego dla najmłodszych jest DUPLO, gdzie też można znaleźć niejedno ciekawe autko, jednak "prawdziwa" zabawa zaczyna się z zestawami LEGO City. Od lat przewinęło się w tej serii kilkaset interesujących aut, które często detalami potrafią zachwycić. Co roku seria City poszerza się o nowe komplety, w tym wiele pojazdów funkcyjnych, na przykład radiowozów policyjnych czy wozów strażackich.

Wyścigówki LEGO dla miłośników znanych marek

Dla nieco starszych dzieci mogą sprawdzić się klocki "Mistrzów Prędkości". Oddają one często w wyjątkowych detalach dobrze znane szybkie samochody, często uczestniczące w historycznych wyścigach. To właśnie wśród zestawów klocków LEGO Speed Champions znajdziesz kultowe, kolekcjonerskie pojazdy licencjonowane przez Mercedesa-AMG, Porshe, Ferrari, Lamborghini, Toyota i wiele innych, znanych na całym świecie marek. Zabawki tworzą niezwykłą kolekcję, a przy okazji dają możliwość zbudowania klocek po klocku pięknych modeli, umożliwiając potem wyjątkową zabawę w wyścigi samochodowe.

Pojazdy LEGO dla zaawansowanych - Technic i Creator Expert

Marka LEGO nie zapomina także o zapaleńcach zaawansowanej techniki, jak również dorosłych miłośnikach motoryzacji i LEGO. To właśnie dla nich są najbardziej rozwinięte modele z serii LEGO Technic. One również często powstają na licencjach znanych marek pojazdów, by oddać ich wygląd i funkcjonalność w niezwykłych, zachwycających detalach. Proste zestawy Technic mogą składać nawet 7-8 latki, by rozwijać swoje pasje. Te bardziej złożone dedykowane są młodzieży. Z kolei w serii Creator Expert to przede wszystkim dorośli, osoby 18+ mogą z drobnych elementów niejednokrotnie liczonych w tysiącach zbudować niezwykłe modele.

W świecie LEGO każdy miłośnik motoryzacji znajdzie coś dla siebie, zarówno pod kątem marki i typu pojazdu, jak i poziomu zaawansowania zestawu klocków.