Policja Lubin: Policjantka z pracownikami lubińskiego sanepidu rozmawiała z dziećmi o bezpiecznych wakacjach
W Szkole Podstawowej w Szklarach Górnych policjantka Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, wraz z pracownikami lubińskiego sanepidu przeprowadziła zajęcia dla dzieci na temat bezpiecznych wakacji. To niestety w czasie przerwy wakacyjnej dochodzi do największej ilości wypadków z udziałem nieletnich. Przekazane przestrogi mogą pomóc w wystrzeganiu się zagrożeń.
Wakacje i czas odpoczynku od szkoły zbliża się wielkimi krokami. Dzieci i młodzież wówczas chętnie spędzają wolne chwile na świeżym powietrzu, placach zabaw, basenach czy parkach rozrywki. Niestety ten okres jak pokazują policyjne statystyki to czas kiedy dochodzi do największej ilości zdarzeń i wypadków z udziałem nieletnich i małoletnich.
Na okoliczność tego, jak wystrzegać się zagrożeń, na co zwracać uwagę i jak dbać o własne bezpieczeństwo, przeprowadzone zostały zajęcia dla uczniów Szkoły Podstawowej w Lubinie.
St. asp. Anna Szajbler z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej lubińskiej policji, wraz z pracownikami sanepidu, przeprowadzili prelekcję dla uczniów ze Szklar Górnych przekazując cenne porady. Omawiano bezpieczeństwo na drodze, basenach i kąpieliskach oraz w domu. Dzieci z zaciekawieniem słuchała informacji oraz nie obyło się bez kilku nurtujących pytań.
Zwieńczeniem zajęć była wizyta dolnośląskiej żywej maskotki policyjnej Komisarza Lwa, z którym wszyscy mogli przybić piątkę” i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dla poprawy bezpieczeństwa i widoczności dzieciom rozdane zostały specjalne kamizelki odblaskowe.
starszy aspirant Krzysztof Pawlik
zastępca Oficera Prasowego
Komendy Powiatowej Policji w Lubinie
telefon: 601 974 322
Komenda Powiatowa Policji w Lubinie,
lubin.policja.gov.pl/dlu/aktualnosci/biezace-informacje/97224,Policjantka-z-pracownikami-lubinskiego-sanepidu-rozmawiala-z-dziecmi-o-bezpieczn.html
Ostatnie Artykuły

Fortuna Obora wygrała derby i odskoczyła w walce o klasę A

Jeden telefon i senior traci oszczędności życia w kilka minut
![[PIŁKA NOŻNA] KGHM Zagłębie Lubin II – Ślęza Wrocław 2:1 w 28. kolejce Betclic 3. Ligi Grupa III](/images/mecz/thumbnails/kghm-zaglebie-lubin-ii-sleza-wroclaw-25042026-21.webp)
[PIŁKA NOŻNA] KGHM Zagłębie Lubin II – Ślęza Wrocław 2:1 w 28. kolejce Betclic 3. Ligi Grupa III

Przedszkolaki z Raszówki pokazały, że o Ziemię można dbać od dziecka

Fałszywe noclegi kuszą niską ceną - policja ostrzega przed pułapką

Nowy gaz w 17 sołectwach. Przed mieszkańcami dwa etapy zmian

Pavarotti wraca do gry w Lubinie - wieczór z wielkim głosem i wielkimi emocjami
![[PIŁKA NOŻNA] PKO BP Ekstraklasa – KGHM Zagłębie Lubin – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2. Goście odwrócili mecz w Lubinie](/images/mecz/thumbnails/kghm-zaglebie-lubin-bruk-bet-termalica-nieciecza-24042026-12.webp)
[PIŁKA NOŻNA] PKO BP Ekstraklasa – KGHM Zagłębie Lubin – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2. Goście odwrócili mecz w Lubinie

Dwa kliknięcia wystarczyły - w Lubinie zniknęły dziesiątki tysięcy

Słowo może ranić szybciej niż myśl. W Krzeczynie Wielkim uczono zatrzymywać hejt

Hejt to nie anonimowy troll, to kolega z ławki. Jak naprawdę wygląda cyfrowe życie uczniów?

To nie jest już „internet”. To ich codzienność. Co naprawdę widzą młodzi w sieci?

Hotzenplotz wpada do Muzy - w Lubinie szykuje się dziecięca awantura z magią

