Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 47-latka, który kierował motocyklem mając niezalegalizowaną tablicę rejestracyjną. Okazało się również, że motocykl nie był wyposażony w drogomierz, prędkościomierz ani we wskaźnik paliwa. Jakby tego było mało, ostatnie badania techniczne tego pojazdu były przeprowadzone w 2016 roku. Dodatkowo kierujący nim mężczyzna nie miał obowiązkowej polisy OC. 47-latek został ukarany mandatem karnym i zakazano mu dalszej jazdy.

Policjanci ruchu drogowego zainteresowali się kierowcą motocykla, który nagle zwiększył swoją prędkość, przejeżdżając obok radiowozu. Postanowili zatrzymać  krewkiego cyklistę. Zbliżając się do niego, zauważyli również, że pojazd którym podróżował mężczyzna, posiada niezalegalizowaną tablicę rejestracyjną. Po podejściu bliżej, funkcjonariuszy zainteresował także brak liczników oraz stan techniczny motocykla. Pojazd ten bowiem nie miał prędkościomierza, drogomierza ani wskaźnika paliwa.

Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że ostatnie badania techniczne, motocykl ten miał przeprowadzone 7 lat temu. To jednak nie koniec problemów 47-latka. Z uwagi na brak polisy OC, mundurowi sporządzili zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Mężczyzna za nieprawidłowy stan techniczny pojazdu został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Funkcjonariusze zakazali mu również dalszej jazdy tym motocyklem.

asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie
Telefon: 601 974 322