koncert  “SOS. Lubin dla African Music SchoolOd kilku lat, poprzez działalność wolontariacką, kadra pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych zachęca uczniów do bardziej wnikliwego i wrażliwego spojrzenia na tematy społeczne. Kolejne akcje charytatywne są praktycznym sprawdzianem dla nabytej wiedzy.

Celem tych działań jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnych i zaangażowanych postaw na rzecz drugiego człowieka. W ten sposób kształtowana jest wrażliwość młodego pokolenia.

koncert  “SOS. Lubin dla African Music SchoolNowym przedsięwzięciem była starannie zaplanowana wizyta uczniów z African Music School, którzy odwiedzili szkołę. Z tej okazji samorząd uczniowski i szkolny wolontariat pod opieką Barbary Kwapisz wyemitował cegiełki, których sprzedaż wesprze rozbudowę szkoły muzycznej w Republice Środkowoafrykańskiej.

Warto przypomnieć, że spotkanie było kontynuacją projektu, który szkoła rozpoczęła w ubiegłym roku goszcząc wówczas nauczyciela z tej afrykańskiej placówki – lubinianina Krzysztofa Gumiennego.

Ostatnia wizyta muzykujących uczniów zaowocowała podjęciem wspólnej inicjatywy, w ramach której uczniowie ze Szklar Górnych wystąpili wraz z nauczycielami, czyli Maciejem Stefaniakiem i Remigiuszem Mockiem oraz kolegami z Afryki na koncercie “SOS. Lubin dla African Music School”. Koncert odbył się 17 września w CK Muza w Lubinie.

W czasie koncertu nasi uczniowie brawurowo wykonali dwie piosenki i przekazali na rzecz przyjaciół z Afryki niebagatelną kwotę 3 509zł. Więcej zdjęć na facebookowym kanale gminy Lubin.


UG Lubin: Z szacunkiem i życzliwością dla innych – dumni z uczniów