Policja Lubin: Z pozoru niegroźna stłuczka skończyła się koniecznością udzielenia pomocy w szpitalu

2 min czytania

Z pozoru niewinnie wyglądające zderzenie dwóch pojazdów przy moście w Ścinawie skończyło się koniecznością udzielenia pomocy pokrzywdzonej w szpitalu w Lubinie. Jak ustalili policjanci z lubińskiej drogówki nieprawidłowe skręcanie doprowadziło do czołowego zderzenia w którym 48-letnia kobieta doznała złamania palca prawej dłoni.

Czasami niewielkie uszkodzenia aut powstałe wskutek zderzenia się dwóch pojazdów nie musi wskazywać, że nikt nie ucierpiał. Tak było w dniu wczorajszym w Ścinawie, gdzie na skrzyżowaniu ulicy Wołowskiej i Wrocławskiej przy moście obrażenia w postaci złamania palca prawej dłoni doznała kierująca osobowym Volkswagenem.

Pracujący na miejscu lubińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Komisariatu Policji w Ścinawie ustalili, że 72-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego w sposób nieprawidłowy wykonał manewr skrętu w prawo wyjeżdżając na drogę z pierwszeństwem przejazdu w taki sposób, że wyjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym autem osobowym, którym kierowała mieszkanka powiatu rawickiego.

Choć uszkodzenia pojazdów nie były duże, siła zderzenia była na tyle mocna, że kobieta musiała zostać przewieziona do szpitala w Lubinie, gdzie konieczna była pomoc medyczna.

Przypominamy, że kto, naruszając, chociażby nieumyślnie zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

**Apelujemy do uczestników ruchu drogowego o większą czujność na drodze, gdyż zbliżający się czas świąteczny wiązać się będzie z większym natężeniem ruchu, co wymagać od nas będzie znacznie większej koncentracji i uwagi.

Nie spieszmy się i pamiętajmy o kulturze na drodze!**

asp. szt. Krzysztof Pawlik
z-ca Oficera Prasowego
Komendy Powiatowej Policji we Lubinie

Komenda Powiatowa Policji w Lubinie,

lubin.policja.gov.pl/dlu/aktualnosci/biezace-informacje/110181,Z-pozoru-niegrozna-stluczka-skonczyla-sie-koniecznoscia-udzielenia-pomocy-w-szpi.html

Autor: krystian