Iskra Księginice rozpoczyna rundę wiosenną przegraną na sztucznej trawie Zagłębia
Wiosenna runda nie rozpieszcza Iskry Księginice, która w ostatnim meczu musiała uznać wyższość zespołu Moto Jelcz Oława. Spotkanie pełne emocji i niespodziewanych zwrotów akcji zakończyło się wynikiem 1:4, a bohaterem dnia okazał się Szymon Korzepa. Mimo porażki, duch walki i zaangażowanie zawodników z Księginic nie podlega wątpliwości.
  1. Iskra Księginice rozpoczęła mecz z impetem, dzięki czemu udało się objąć prowadzenie już w 5. minucie.
  2. Moto Jelcz Oława w drugiej połowie odwróciło losy meczu, zdobywając cztery bramki.
  3. Szymon Korzepa z Iskry Księginice został uznany za najlepszego piłkarza spotkania.
  4. Spotkanie odbyło się na obiekcie MKS Zagłębie Lubin, z powodu trwających prac remontowych na stadionie Iskry.

Mecz Iskra Księginice przeciwko Moto Jelcz Oława stanowił istną karuzelę emocji dla fanów lokalnego futbolu. Mimo prowadzenia uzyskanego w pierwszych minutach przez gospodarzy, druga połowa to całkowita dominacja zespołu z Oławy. W ciągu zaledwie 15 minut nie tylko zdołali odrobić straty, ale także objęli prowadzenie, by ostatecznie zwyciężyć z przewagą trzech bramek.

Wartym podkreślenia jest fakt, że mecz odbył się na sztucznej murawie Zagłębia Lubin, co było spowodowane remontem na stadionie Iskry. Prace modernizacyjne dotyczą głównie szatni, co pokazuje dbałość klubu o warunki dla zawodników.

Choć wynik nie był korzystny dla gospodarzy, to pojedynek dostarczył kibicom wielu emocji. Szczególnie cenny okazał się strzał Jarosława Gambala, który z 40 metrów pokonał bramkarza gości, dając na chwilę nadzieję na korzystny wynik meczu dla Iskry. Działacze, zawodnicy oraz kibice, mimo porażki, mogą być dumni z zaangażowania i walki do ostatniego gwizdka.

Spotkanie było również okazją do wyróżnienia indywidualnych osiągnięć. Szymon Korzepa, zawodnik Iskry Księginice, za swoją postawę na boisku został uznany najlepszym piłkarzem meczu. Jego umiejętności i determinacja były widoczne na każdym kroku, co nie umknęło uwadze obserwatorów. Nagroda w jego rękach to potwierdzenie, że nawet w trudnych momentach można wyróżnić się pozytywnie na tle zespołu.

Wszystkim zawodnikom, zarówno z Księginic, jak i z Oławy, należą się słowa uznania za pokazaną na boisku pasję oraz za to, że sport, mimo rywalizacji, potrafi łączyć. Radny Jerzy Tadla, wręczając nagrody w imieniu wójta, podkreślił ogromny wysiłek włożony w mecz przez obie drużyny. To przesłanie, że niezależnie od wyników, najważniejsze są duch sportu i fair play.

Według informacji z: Urząd Gminy w Lubinie