KPP w Lubinie: Jak Lubinianie świętowali Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
Flaga narodowa, znak jedności i pamięci, zdobi nasze okna i balkony 2 maja. To wyjątkowy dzień, kiedy każdy z nas może pokazać swoje przywiązanie do symboli narodowych, wywieszając biało-czerwoną flagę.
  1. 2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, ustanowiony przez Sejm w 2004 roku.
  2. Flaga Polski, z jej białym i czerwonym pasem, symbolizuje narodową dumę i suwerenność.
  3. Historia flagi sięga barw heraldycznych Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego.
  4. W 1945 roku, na Kolumnie Zwycięstwa w Berlinie, zawisła polska flaga jako znak zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami.

Flaga Polski, nosząca barwy biało-czerwone, to nie tylko element dekoracyjny, ale przede wszystkim potężny symbol narodowy. Od momentu, gdy po raz pierwszy została oficjalnie uznana w 1919 roku, po latach zaborów i walki o niepodległość, stała się znakiem, który jednoczy Polaków w kraju i za granicą.

Jako mieszkańcy, możemy okazać szacunek temu ważnemu symbolowi, wywieszając flagę na naszych domach. Jest to szczególnie ważne w dniu, który upamiętnia nie tylko historię flagi, ale przede wszystkim pamięć tych, którzy walczyli o naszą wolność i niepodległość. Pamiętajmy, że każdy gest szacunku wobec naszych narodowych symboli to także hołd dla przeszłych pokoleń.

W naszej lokalnej społeczności, wywieszenie flagi to również sposób na pokazanie jedności i wzajemnego wsparcia. To prosty, ale wyrazisty gest, który przypomina o naszej wspólnej historii i tożsamości. Niech więc biało-czerwone barwy dumnie powiewają w naszym mieście, symbolizując naszą narodową dumę i pamięć o tych, którzy poszli przed nami.

Zachęcamy więc wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w tym dniu poprzez wywieszenie flagi. To wyraz naszej pamięci i szacunku dla historii Polski, której biało-czerwone barwy są nieodłącznym elementem.


KPP w Lubinie