Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku podczas kradzieży w budowie
Trójka włamywaczy została zatrzymana podczas próby kradzieży w biały dzień. Policjanci z Lubina przyłapali ich na gorącym uczynku, gdy demontowali instalacje w budowanym domu. Straty wyniosły 32 tysiące złotych.
  1. Włamywacze działali w biały dzień.
  2. Zaskoczeni interwencją policji, prosili o darowanie winy.
  3. Właściciel nieruchomości oszacował straty na 32 tysiące złotych.
  4. Policja apeluje o czujność sąsiadów.

W biały dzień trójka złodziei postanowiła okraść dom w budowie. Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej w Lubinie zatrzymali ich na gorącym uczynku. Kobieta i dwóch mężczyzn, w wieku od 24 do 32 lat, zostali zaskoczeni podczas demontażu instalacji sanitarnych i elektrycznych.

O podejrzanej aktywności w nieruchomości policję powiadomił właściciel, który otrzymał informację od osoby trzeciej. Mundurowi natychmiast przybyli na miejsce, gdzie zastali włamywaczy, którzy właśnie przygotowywali się do wyniesienia skradzionych przedmiotów.

Złodzieje, zaskoczeni interwencją, próbowali jeszcze przekonać właściciela, by ten nie zgłaszał sprawy na policję, obiecując w zamian posprzątanie posesji. Właściciel, widząc zniszczenia, nie zgodził się na ich propozycję i oszacował straty na 32 tysiące złotych.

Policjanci apelują do mieszkańców o zwracanie uwagi na posesje, mieszkania i piwnice, zarówno swoje, jak i sąsiadów. W przypadku zauważenia czegoś niepokojącego, na przykład nieznajomych osób kręcących się po okolicy, należy natychmiast skontaktować się z Policją.

Włamywacze, wszyscy z Lubina, zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat więzienia oraz obowiązek naprawienia szkody.


Źródło: KPP w Lubinie