Strażacy z Księginic z wizytą u przedszkolaków w Lubinie

Przedszkolaki z Przedszkola im. Jana Pawła II-Oddział Zamiejscowy miały okazję spotkać się z druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Księginicach. Wizyta strażaków wzbudziła ogromne zainteresowanie i dostarczyła dzieciom wielu emocji.

  1. Przedszkolaki poznały pracę strażaka.
  2. Strażacy zaprezentowali sprzęt i działanie węża strażackiego.
  3. Dzieci mogły wejść do wozu strażackiego.
  4. Wizyta odbyła się w przyjaznej atmosferze.

Spotkanie z druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Księginicach było wyjątkowym wydarzeniem dla dzieci z Przedszkola im. Jana Pawła II-Oddział Zamiejscowy. Strażacy przybyli, by opowiedzieć maluchom o swojej codziennej służbie, która, choć niebezpieczna i wymagająca, przynosi wiele satysfakcji.

Przedszkolaki były zafascynowane możliwością zobaczenia na żywo sprzętu, którego używają strażacy. Najwięcej emocji wzbudził pokaz działania węża strażackiego i kurtyny wodnej. Jednak prawdziwą furorę zrobił wielki, czerwony wóz strażacki, do którego każde dziecko mogło wejść i z bliska podziwiać jego wyposażenie.

Spotkanie zorganizowane zostało w przesympatycznej atmosferze, przy dźwiękach syren strażackich. Była to nie tylko edukacyjna, ale i bardzo emocjonująca lekcja dla najmłodszych, którzy mogli na własne oczy zobaczyć, jak wygląda wyposażenie strażaków i zrozumieć, na czym polega ich praca.

Dyrektor przedszkola, Katarzyna Foryś, wyraziła wdzięczność za to spotkanie, mówiąc:

– Dziękujemy przedstawicielom OSP Księginice za działalność ratowniczą, za bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi, za umożliwienie dzieciom poznania pracy strażaka oraz za zaprezentowanie sprzętu i wozu strażackiego – mówi Katarzyna Foryś, dyrektor gminnego przedszkola. – Szczególne podziękowania kierujemy do Macieja Szpularza taty Frania z grupy III za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

Przedszkolaki i ich opiekunowie podziękowali strażakom za ich służbę i życzyli im, aby ich praca zawsze była źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.


Według informacji z: Urząd Gminy w Lubinie