Policja zatrzymała dwóch członków zbrojnej grupy przestępczej w Lubinie
Policja w Lubinie przeprowadziła skoordynowaną akcję zatrzymania członków zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się handlem narkotykami. W operacji uczestniczyli także kontrterroryści z Wrocławia i Opola. Zatrzymano dwóch mieszkańców miasta oraz jedną osobę posiadającą znaczne ilości marihuany.
  1. Zatrzymanie dwóch członków grupy przestępczej.
  2. Współpraca z kontrterrorystami z Wrocławia i Opola.
  3. Przeszukanie mieszkań i znalezienie ponad 45 gramów marihuany.
  4. Postawienie poważnych zarzutów i tymczasowe aresztowanie.

Policjanci z Lubina, przy wsparciu kontrterrorystów z Wrocławia i Opola, przeprowadzili skoordynowaną akcję, w wyniku której zatrzymano dwóch mężczyzn z miasta. Obaj zatrzymani są podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się handlem narkotykami na dużą skalę.

Śledztwo prowadzone przez lubińskich detektywów z pionu Dochodzeniowo-Śledczego i Wydziału Kryminalnego trwało kilka miesięcy. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie poważnych zarzutów dwóm podejrzanym mieszkańcom. Jeden z nich, 41-letni mężczyzna, został oskarżony o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą oraz obrót co najmniej 6 kilogramami metamfetaminy o wartości 390 tysięcy złotych. Drugi, 36-latek, usłyszał zarzuty udziału w tej grupie, obrotu narkotykami oraz ich udzielania osobom małoletnim.

Akcja zatrzymania była precyzyjnie zaplanowana i przeprowadzona wczesnym rankiem. Policjanci, przy wsparciu kontrterrorystów, siłowo weszli do dwóch mieszkań równocześnie. W pierwszym zatrzymano 41-letniego podejrzanego, a w drugim, choć główny cel operacji nie był obecny, zatrzymano innego mężczyznę. U 27-latka znaleziono ponad 45 gramów marihuany, co było możliwe dzięki pracy psa służbowego.

Najmłodszy z zatrzymanych, 27-latek, usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Grozi mu kara do 10 lat więzienia. Obaj główni podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. 41-latkowi grozi do 15 lat więzienia, a 36-latkowi nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Decyzja o zatrzymaniu zapadła po długiej i intensywnej pracy śledczych oraz prokuratury. Funkcjonariusze podkreślają, że takie skoordynowane akcje są kluczowe w walce z przestępczością zorganizowaną i narkotykową na terenie miasta.


Wg inf z: KPP w Lubinie