Jak działają maski na stopy?

Stosowanie skarpetek złuszczających pomaga w rozwiązaniu problemów takich jak suche, popękane pięty, zgrubienia i zrogowacenia na stopach. Produkty te umożliwiają bezpieczne usunięcie martwego naskórka z całej powierzchni stóp, co jest bardziej efektywne niż tradycyjne metody ścierania zrogowaciałej skóry. Ich działanie polega na wykorzystaniu składników aktywnych, które zmiękczają i złuszczają martwy naskórek. Skarpetki złuszczające są przeznaczone dla osób z problemami skóry stóp, które chcą poprawić jej wygląd i kondycję. Produkty te są bezpieczne pod warunkiem prawidłowego stosowania zgodnie z instrukcją producenta. Aby uzyskać optymalne rezultaty, należy je nosić przez określony czas, a następnie dokładnie umyć stopy.

Na jakiej zasadzie działają maski na stopy?

Złuszczające maski do stóp w formie skarpetek zawierają substancję aktywną na bazie kwasów, która skutecznie usuwa martwy naskórek, odciski i zrogowacenia. Po użyciu maski skóra stóp staje się idealnie gładka, a ryzyko nadmiernego ścieńczenia skóry, charakterystyczne dla mechanicznego ścierania, zostaje wyeliminowane. Na umyte stopy nakłada się skarpetki z aktywnie działającym płynem, pozostawia na określony czas, a następnie zmywa resztki wodą. Efekty, w postaci samoistnego złuszczania martwego naskórka, odcisków oraz wszelkich zgrubień, pojawiają się zazwyczaj po tygodniu od zastosowania skarpetek.

Szeroka oferta masek na stopy dostępna jest na https://sunew.pl/kategoria-produktu/stopy/

Kiedy używać masek złuszczających na stopy?

Skarpetki złuszczające polecane są osobom borykającym się z suchą, popękaną skórą stóp, szczególnie tym, których skóra jest zdrowa i odporna na podrażnienia. Skarpetki te zawierają kwas, który może wywołać podrażnienia skóry, działając na całą powierzchnię stopy, w tym także na delikatniejsze obszary o cienkiej skórze. Ze względu na ryzyko podrażnień i przebarwień spowodowanych promieniowaniem UV, zaleca się stosowanie skarpetek złuszczających jesienią, zimą i wczesną wiosną.

Jakie są składniki aktywne w maskach na stopy?

Działanie złuszczające skarpetek wynika z obecności składników takich jak kwasy owocowe, które złuszczają naskórek. Kwasy glikolowy, mlekowy, salicylowy i cytrynowy poprawiają kondycję skóry, podczas gdy mocznik eliminuje szorstkość, zmiękcza i uelastycznia skórę, ułatwiając wnikanie substancji aktywnych. Papaja zmiękcza warstwę rogową naskórka, nawilża, wygładza i wspomaga złuszczanie martwych komórek. Wyciąg z cytryny przyspiesza gojenie skaleczeń i zadrapań oraz pomaga w leczeniu niewielkich siniaków. Rumianek, jako popularny składnik skarpet, łagodzi podrażnienia, owrzodzenia, oparzenia, świąd i zmiany spowodowane grzybicą, działa dezodoryzująco, przeciwbakteryjnie i neutralizuje toksyny bakteryjne, jednocześnie pobudzając przemianę materii w skórze i kojąc świeżo złuszczoną skórę stóp.