Przedszkolaki na nocnej przygodzie w Raszówce

Przedszkolaki z grupy IV Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce miały niecodzienną okazję spędzić noc w przedszkolu. Było to nie tylko wielkie przeżycie, ale również szansa na kształtowanie samodzielności, a przede wszystkim na doskonałą zabawę.

Magiczny wieczór pełen przygód

W piątkowy wieczór, tuż po godzinie 18:00, dzieci z grupy IV rozpoczęły swoją niezwykłą przygodę – nocowanie w przedszkolu. Dla wielu z nich była to pierwsza noc spędzona bez rodziców, co nadawało wydarzeniu dodatkowego znaczenia. Całe wydarzenie było starannie zorganizowane przez nauczycielki Monikę Mielniczak i Małgorzatę Stachowską-Sochę, które czuwały nad bezpieczeństwem i dobrym samopoczuciem maluchów.

Pierwsze kroki w stronę samodzielności

Każde dziecko przyszło wyposażone w śpiwór, poduszkę oraz ulubioną maskotkę, co miało im zapewnić komfort i poczucie bezpieczeństwa. Nocowanie rozpoczęło się od przypomnienia zasad bezpieczeństwa, po czym dzieci złożyły przysięgę „dzielnego nockowicza”, co było dla nich dużym przeżyciem i dodatkowo motywowało do samodzielności.

Wieczór pełen niespodzianek i smakołyków

Kolacja w przedszkolu to niecodzienne przeżycie – dzieci zjadły pizzę, popijając ją herbatą. Nie zabrakło również słodkich niespodzianek, które przygotowały mamy Tymka i Ninki. Babeczki, ptysie z owocami i popcorn były strzałem w dziesiątkę, a dzieci chętnie sięgały po te pyszności. Po kolacji przyszedł czas na dyskotekę, podczas której przedszkolaki bawiły się przy swoich ulubionych piosenkach.

Wieczorne wyciszenie przy bajce

Po pełnym wrażeń wieczorze dzieci udały się na przygotowane wcześniej miejsca do spania. Przebrane w piżamki, z maskotkami w rękach, wspólnie oglądały bajkę Disneya. Atmosfera w sali była przepełniona radością i dziecięcą energią, która towarzyszyła im do późnych godzin.

Radosne poranki z dyrektorem

Rano przedszkolaki czekała kolejna niespodzianka – odwiedziła ich Katarzyna Foryś, dyrektor placówki. Wspólnie zjedli pyszne tosty na śniadanie, co było doskonałym zakończeniem nocowania. Dzieci z zapałem posprzątały salę, spakowały swoje rzeczy i z niecierpliwością czekały na przyjście rodziców.

Podsumowanie magicznej nocy

Nocowanie w przedszkolu okazało się strzałem w dziesiątkę – dzieci były zachwycone i pełne pozytywnych emocji. To wydarzenie nie tylko dostarczyło im mnóstwo radości, ale również pomogło w kształtowaniu samodzielności i odpowiedzialności. Niezapomniane chwile spędzone w gronie rówieśników na długo pozostaną w ich pamięci.


Opierając się na: Urząd Gminy w Lubinie