Mężczyzna z nożem usiłował wymusić pieniądze w markecie w Lubinie
W jednym z marketów na terenie naszego miasta doszło do niecodziennego incydentu. Młody mężczyzna, uzbrojony w scyzoryk, próbował wymusić wydanie papierosów, lecz dzięki szybkiej interwencji ochrony i policji, nie udało mu się zrealizować swoich zamiarów. To wydarzenie pokazuje, jak istotna jest czujność pracowników sklepów oraz skuteczność lokalnych służb.

Nieudana próba wymuszenia papierosów w centrum miasta

W jednym z popularnych marketów, młody mieszkaniec powiatu wołowskiego próbował zdobyć papierosy, posługując się groźbą. Mężczyzna podszedł do kasy i poprosił ekspedientkę o paczkę papierosów, których wartość wynosiła 18 złotych. Gdy przyszło do momentu zapłaty, zamiast pieniędzy, wyciągnął z kieszeni czarny scyzoryk i powiedział: „Ja Pani TYM zapłacę!”. W ten sposób chciał zastraszyć sprzedawczynię i zmusić ją do wydania towaru bez zapłaty.

Szybka reakcja ochrony i policji

Na szczęście, sytuacja została szybko zauważona przez pracowników ochrony sklepu. Widząc, co się dzieje, natychmiast przystąpili do interwencji oraz wezwali policję. Dzięki ich błyskawicznej reakcji, napastnik został obezwładniony i nie doszło do żadnych obrażeń. Policjanci z Wydziału Prewencji, którzy przybyli na miejsce, aresztowali mężczyznę i przewieźli go do aresztu.

Dodatkowe odkrycie podczas przeszukania

Podczas przeszukania zatrzymanego, funkcjonariusze odkryli, że mężczyzna miał przy sobie również inne rzeczy skradzione wcześniej z tego samego sklepu. Wśród tych przedmiotów znalazły się alkohol oraz inne produkty o łącznej wartości 70 złotych. Okazało się, że incydent z wymuszaniem papierosów był tylko częścią jego nielegalnych działań tego dnia.

Konsekwencje prawne dla sprawcy

Za swoje działania, 25-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego może teraz spędzić nawet 10 lat za kratami. Wymuszenie rozbójnicze jest poważnym przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje surowe konsekwencje. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie sąd, który rozpatrzy wszystkie okoliczności zdarzenia.

To wydarzenie jest kolejnym przykładem na to, jak ważne jest, aby pracownicy sklepów i ochrony pozostawali czujni i dobrze przygotowani na różne sytuacje awaryjne. Ich szybka reakcja oraz skuteczność działań policji pozwoliły na uniknięcie poważniejszych konsekwencji.


Na podstawie: KPP w Lubinie