Unia Miłoradzice wygrywa derby gminy Lubin
W minioną niedzielę miejscowi kibice piłki nożnej mieli powody do radości. Unia Miłoradzice, zmagająca się ostatnio z serią porażek, odniosła spektakularne zwycięstwo nad Huzarem Raszówka w derbach gminy Lubin.

Mocny początek gospodarzy

Od samego początku meczu Unia Miłoradzice zdominowała boisko, co przełożyło się na wynik już w pierwszej połowie. W 14. minucie Bartek Wójcik otworzył wynik spotkania, a kolejne trafienia dołożyli Paweł Miśta (22. minuta) oraz ponownie Wójcik (40. minuta). Gospodarze schodzili na przerwę z wynikiem 3:0, co wpłynęło pozytywnie na ich morale.

Druga połowa pod znakiem ofensywy

Po przerwie Unia Miłoradzice kontynuowała swoją dominację na boisku. Kolejne bramki zdobyli Paweł Miśta (57. minuta), Rafał Szumański (61. minuta) oraz Karol Rozmiarek (88. minuta). Rozmiarek, nominalny bramkarz, tym razem sprawdził się w roli napastnika, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:0 dla gospodarzy.

Ambitna postawa, mimo wyniku

Mimo wysokiej porażki, drużyna Huzara Raszówka nie poddała się do końca meczu. Ich waleczność i ambicja były widoczne przez całe spotkanie, choć nie zdołali zdobyć honorowego gola. Zawodnicy obu drużyn zasłużyli na brawa za determinację, którą pokazali w zakończonym sezonie piłkarskim 2023/2024.

Emocje poza boiskiem

Podczas przerwy meczu, kibice mieli okazję uczestniczyć w tradycyjnym konkursie rzutów karnych. Zwycięzcą został Karol Niżnik z Miłoradzic. Wyróżnienia za najlepszych piłkarzy meczu otrzymali Bartosz Wójcik (Unia) oraz Igor Chmielecki (Huzar). Nagrody wręczyli radny Jerzy Tadla oraz prezes Unii Miłoradzice Kazimierz Jaszowski.

Podsumowanie sezonu dla lokalnych drużyn

Oprócz emocji związanych z derbami, warto wspomnieć o wynikach innych meczów lokalnych drużyn. Fortuna Obora pokonała Grom Gomadzyń 8:5, a Unia Szklary Górne zremisowała z Viktorią Borek 4:4. Te wyniki pokazują, jak zacięta i emocjonująca była rywalizacja w całym sezonie.

Wg inf z: Gmina Lubin