Paulina Kuziak obchodzi 100. urodziny! Gratulacje i wspomnienia w wyjątkowym dniu
W dniu 1 października miała miejsce niezwykła uroczystość 100. urodzin Pauliny Kuziak, mieszkanki Liśca, która obecnie zamieszkuje w Zimnej Wodzie z rodziną córki. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło bliskich oraz przedstawicieli lokalnych władz, którzy przyszli, aby złożyć jubilatce serdeczne życzenia.

Rodzinne spotkanie z okazji setnych urodzin

Jubilatka, Paulina Kuziak, obchodziła swoje stulecie w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Wśród licznych gości, którzy odwiedzili ją w tym szczególnym dniu, znaleźli się m.in. wójt Tadeusz Kielan oraz radna Lucyna Kopcza. Uroczystość była pełna wzruszeń, a najpiękniejsze życzenia zostały uświetnione gromkim odśpiewaniem „Dwieście lat”. Córka jubilatki, Maria Herbut, powitała gości okolicznościowym wierszem, a także zachęciła mamę do podzielenia się swoją bogatą historią życia.

Życie pełne wyzwań i sukcesów

Pani Paulina urodziła się w Bartnem w Małopolsce, a w 1945 roku wyszła za mąż. Jej życie nie było łatwe, szczególnie po wysiedleniu jej rodziny w ramach akcji Wisła w 1947 roku. Mąż trafił do obozu pracy, a ona z rocznym dzieckiem musiała stawić czoła nowej rzeczywistości. „Z dzieckiem na rękach, w deszczu, z kilkoma skrzyniami dobytku trafiliśmy do domu bez okien i drzwi. Był ogromny przeciąg, zimno a ja bardzo płakałam” – wspominała Paulina Kuziak, opisując trudne początki życia w gminie Lubin. Mimo przeciwności losu, przez 73 lata prowadziła gospodarstwo w Liścu, wychowując dzieci i pracując ciężko na ziemi.

Podziękowania i życzenia na 100-lecie

Wójt gminy Lubin, Tadeusz Kielan, złożył jubilatce gratulacje, odczytując specjalny list od wojewody dolnośląskiego oraz premiera Donalda Tuska. W ramach obchodów urodzin wręczył Paulinie Kuziak tort, bukiet kwiatów oraz drobne upominki. W trakcie uroczystości jubilatka ośmieliła się podzielić swoim sekretem długowieczności: „Trzeba żyć. Ciężko jest lekko żyć, ale jakoś trzeba” – żartowała. Wspólnie z gośćmi odśpiewano nie tylko „200 lat”, ale również łemkowskie „Mnohaya lita”, co dodało uroczystości wyjątkowego charakteru.


Na podstawie: Urząd Gminy w Lubinie