Gmina Lubin triumfuje w Dolnośląskiej Międzygminnej Olimpiadzie Sportowej

2 min czytania
Gmina Lubin triumfuje w Dolnośląskiej Międzygminnej Olimpiadzie Sportowej


Gmina Lubin triumfuje w Dolnośląskiej Międzygminnej Olimpiadzie Sportowej, a finałowy spływ kajakowy na Odrze dostarczył niezapomnianych emocji. Setki uczestników z siedmiu gmin udowodniły, że sport i współpraca potrafią łączyć pokolenia i środowiska.

  • Lubin świętuje zwycięstwo podczas finału Dolnośląskiej Olimpiady Sportowej w Chobieni
  • Zaangażowanie mieszkańców Raszówki i Lubina kluczem do sukcesu w DMOS

Lubin świętuje zwycięstwo podczas finału Dolnośląskiej Olimpiady Sportowej w Chobieni

W malowniczej Chobieni odbyło się uroczyste zakończenie Dolnośląskiej Międzygminnej Olimpiady Sportowej, które zgromadziło przedstawicieli aż siedmiu gmin Zagłębia Miedziowego. Kulminacyjnym momentem rywalizacji był pełen adrenaliny spływ kajakowy rzeką Odrą – trasa ze Ścinawy do Chobieni okazała się prawdziwym testem dla zawodników. To właśnie dzięki temu ostatniemu wyzwaniu reprezentacja gminy Lubin zdobyła aż 88 punktów, co zapewniło im pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Podczas wydarzenia nie zabrakło artystycznych akcentów – dzieci zaprezentowały dynamiczne akrobacje oraz efektowne pokazy mażoretek, które rozgrzały publiczność. Wśród gości honorowych znalazł się poseł Tadeusz Samborski, który podkreślił znaczenie takich inicjatyw dla integracji regionu. Symboliczny puchar odebrał przewodniczący rady gminy Lubin Norbert Grabowski, który od początku aktywnie wspierał drużynę – nie tylko kibicując, ale także biorąc udział w kajakowym spływie i konkurencji armwrestlingu.

Zaangażowanie mieszkańców Raszówki i Lubina kluczem do sukcesu w DMOS

Zwycięstwo gminy Lubin to efekt pracy wielu osób. Szczególne uznanie należy się radnemu Marcinowi Nyklewiczowi z Raszówki oraz Jerzemu Tadli, którzy byli zaangażowani w kompletowanie drużyn i dopingowanie zawodników podczas całej olimpiady. Dzięki ich wsparciu oraz inicjatywie wójta Tadeusza Kielana udało się stworzyć wydarzenie, które przyciągnęło ponad 600 uczestników – od najmłodszych po seniorów.

Olimpiada objęła aż trzynaście dyscyplin sportowych, m.in. armwrestling, koszykówkę, kolarstwo MTB czy nordic walking. Ten ostatni sport zyskał szczególne zainteresowanie uczniów ze Szklar Górnych, gdzie ósmoklasiści pod okiem doświadczonych instruktorów poznawali technikę marszu z kijami. Ta forma aktywności nie tylko rozwija kondycję fizyczną, ale również uczy prawidłowej postawy i koordynacji ruchowej.

Organizatorzy zapowiedzieli kontynuację projektu w przyszłym roku, planując nadać mu imię pomysłodawcy – wójta Tadeusza Kielana. Podczas spotkania oddano mu hołd minutą ciszy, co podkreśliło jego ogromny wkład w rozwój sportu i integrację mieszkańców regionu.

Źródło: Gmina Lubin

Autor: krystian