Ogrodnicze rekordy w Księginicach - pokaż roślinę i największe warzywo

W Księginicach podczas Festiwalu Kapusty i Pieroga pojawi się także miejsce dla ogrodniczych okazów, z których można być naprawdę dumnym. Dorodna dynia, rekordowa kapusta albo wyjątkowa roślina ozdobna mogą stać się bohaterami konkursu i przyciągnąć uwagę nie tylko sąsiadów. 🌱🥬
- Konkurs na Wyjątkową Roślinę oraz Największe Warzywo otworzy scenę dla lokalnych plonów
- Do Księginic można przywieźć swój najciekawszy okaz
- Festiwal pokaże zgłoszone rośliny i warzywa
Konkurs na Wyjątkową Roślinę oraz Największe Warzywo otworzy scenę dla lokalnych plonów
5 września 2026 roku w Księginicach, podczas Festiwalu Kapusty i Pieroga, odbędzie się Konkurs na Wyjątkową Roślinę oraz Największe Warzywo. To propozycja dla tych, którzy pielęgnują ogród, działkę albo przydomową grządkę i chcą pokazać efekt swojej pracy.
Liczyć się będzie zarówno uroda roślin ozdobnych, jak i rozmiar warzyw. W konkursie mogą pojawić się więc wyjątkowe kwiaty, efektowne rośliny oraz plony, które zdecydowanie wyróżniają się w ogrodzie. Oprócz satysfakcji na uczestników czeka także uznanie i nagrody. 🏆
Do Księginic można przywieźć swój najciekawszy okaz
Zgłoszenie nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Roślinę lub warzywo należy przynieść na miejsce festiwalu w Księginicach, a następnie dołączyć do konkursowej zabawy. To prosty sposób, by podzielić się swoim ogrodniczym sukcesem i sprawdzić, jak prezentuje się na tle innych lokalnych okazów.
Konkurs powstał z inicjatywy Rady Seniorów Gminy Lubin i jest skierowany do seniorów oraz wszystkich mieszkańców Gminy Lubin. Jeśli w tym sezonie udało się wyhodować coś szczególnego, warto zabrać ten okaz ze sobą 5 września do Księginic. 🌿
Festiwal pokaże zgłoszone rośliny i warzywa
Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w trakcie wydarzenia. Wtedy będzie można zobaczyć zgłoszone warzywa oraz rośliny ozdobne, a także poznać zwycięskie okazy.
Na miejscu można zgłosić się bezpośrednio, przynosząc własną roślinę lub warzywo do konkursu odbywającego się podczas Festiwalu Kapusty i Pieroga w Księginicach. To propozycja z sąsiedzkim charakterem - trochę rywalizacji, dużo lokalnych plonów i okazja, by pokazać, co wyrosło w ogrodach mieszkańców.
na podstawie: OK Gmina Lubin.
![]()
Ostatnie Artykuły

Leśne drogi połączą gminy. Rowerowa sieć rośnie bez wielkiej budowy

Czereśnie zdradziły grupę złodziei. Policjanci z Lubina zatrzymali trzy osoby

Trzy kilometry między Jędrzychowem a Szklarami Górnymi połączą dwie gminy

Strażacy z gminy Lubin wyjeżdżali setki razy. Wsparcie przekroczyło 2,4 mln zł

Maszyny rolnicze bez świateł wracają po zmroku. Policja ostrzega

Kontrola motoroweru w Lubinie ujawniła ingerencję w licznik

Wakacje bez nudy. W sześciu filiach dzieci tworzyły, szyły i odkrywały

„Historie równoległe” w Lubinie - miłość, obsesja i gra pozorów

Złodziej może wejść, gdy właściciel pracuje. Policja z Lubina ostrzega

Policjanci z Lubina przyjęli wyzwanie dla Zuzi i nominowali kolejne służby

Seniorzy z gminy Lubin przygotowują ankiety. Ruszą do mieszkańców

Około 120 kamer pod jednym nadzorem. Gmina Lubin zmienia cały system

Cztery teatry bez etatu na jednej scenie. Wraca teatralny weekend

Groził śmiercią byłej żonie i jej partnerowi. Sąd zdecydował o areszcie
Przydatne dane teleadresowe
- Muzeum Historyczne w Lubinie - bilety, godziny, wystawy i dojazd
- Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie - kontakt, rejestracja, wsparcie dla pracodawców
- Urząd Miejski w Lubinie - kontakt, wydziały, godziny i sprawy do załatwienia
- Parafia św. Dominika Savio w Lubinie - msze, kancelaria, kontakt
- Parafia św. Jana Bosko w Lubinie - msze, kancelaria, sakramenty
- Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubinie - msze, sakramenty, kontakt
