Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubin

Chorwacja to prawdziwa perła wśród państw umożliwiających czarter jachtów. To właśnie w tym niewielkim, południowoeuropejskim kraju oferta, jak i ilość osób korzystających z niej jest największa na świecie. Przyroda zapiera dech w piersiach - woda w Adriatyku jest czysta, brzeg skalisty, a plaże żwirowe. Można podziwiać nie tylko naturę w Chorwacji, ale także zabytki historyczne, które przyciągają równie mocno jak wiatr w żaglach.

Cieszą oczy budowle weneckie w Dalmacji, Klasztor Franciszkanów na wyspie Hvar, zbudowany przez Rzymian Split i otoczony masywnym murem Dubrownik. Zainteresowanych naturą zachęca się do zwiedzania wodospadów w Parku Narodowym Krka, a także zapoznanie się z przyrodą, jaką można podziwiać w pozostałych osiemnastu parkach narodowych i krajobrazowych. Linia brzegowa Chorwacji to prawie 6000 km, zachwycająca malowniczymi zatoczkami i archipelagami. Chcąc uciec od tłumu turystów, można na jachcie odkryć niezamieszkałe w większości wyspy.

Chorwacja, najlepszy kraj do wynajmu jachtów na świecie

Czarterując w niej jacht można tak zaplanować podróż, żeby wracać o zachodzie słońca do wybranej mariny (przystani) i rzucać się w wir tętniących życiem do późnych godzin nocnych miasteczek z klubami, śródziemnomorską kuchnią i serdecznymi ludźmi. Wynajmujących jachty zachęcają relatywnie niskie ceny wynajmu i pobytu oraz dostępność punktów, w których można wynająć jacht - w całym państwie, w Istrii, Dalmacji oraz na południowym i północnym Adriatyku. Szacunkowo w ofercie, jaką przedstawiają Chorwaci, znajduje się prawie 4000 jachtów z zawrotną liczbą aż 150 armatorów.

Na jaką pogodę można liczyć w Chorwacji?

Czarterowanie jachtów odbywa się od maja do nawet połowy listopada, czyli w okresie, w którym nie wieją już tak silne wiatry. W okresie wakacyjnym, od lipca do sierpnia w powietrzu panuje prawdziwy skwar, oscylując wokół 40°C, ale można schłodzić się wtedy w morskiej wodzie, która osiąga wartość nawet 25°C. Wieją wówczas wiatry o małym natężeniu, m.in. mistral, pojawiający się od rana, stopniowo przybierający na sile i słabnący całkowicie wieczorem, którego siła nigdy nie wynosi więcej niż 5°B. W maju, czerwcu i wrześniu zdarzają się obfite opady deszczów.

O czym muszę pamiętać przy wynajmie jachtu?

Armatorzy nie wynajmą jachtu osobie, która nie posiada ważnego patentu żeglarskiego czy świadectwa radiooperatora albo która nie chce skorzystać z usług skippera. Skipper (zwany także szyperem) to osoba sterująca jachtem w przypadku, gdy nikt z pasażerów nie ma uprawnień do prowadzenia jachtów, a także odpowiedzialna za bezpieczeństwo pasażerów.

Więcej informacji

Czarter jachtów w Chorwacji - sprawdź więcej informacji dostępnych na stronie sevenseas.pl