Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji odpowie 58 - letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu lubińskiego. Mężczyzna, mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę swojego samochodu i na drodze krajowej nr 36 spowodował kolizję. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

11 kwietnia po godzinie 19:00, dyżurny lubińskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, z udziałem dwóch samochodów osobowych, do którego doszło na drodze krajowej nr 36 między Niemstowem a Miłosną.

Przybyli na miejsce policjanci wydziału ruchu drogowego ustalili, że w zdarzeniu brały udział samochody marki Ford i BMW. Kierujący pojazdem Ford – 58 letni mężczyzna jadąc w kierunku Lubina nie zapanował nad kierowanym przez siebie pojazdem w wyniku czego zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym w kierunku Prochowic samochodem osobowym marki BMW, którym podróżowały 3 osoby.

W wyniku zdarzenia, żaden z uczestników nie odniósł poważnych obrażeń.

W trakcie wykonywanych czynności na miejscu zdarzenia, kierowcy zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierujący BMW był trzeźwy, natomiast mężczyzna, który spowodował zdarzenie miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna ten został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do lubińskiej komendy.

Za spowodowanie kolizji i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kierującemu pojazdem marki Ford grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

st. sierż. Agnieszka Malmon

Zespół ds. Profilaktyki Społecznej

KPP w Lubinie