UG Lubin: Sportowy długi weekend
Majówka nie dla wszystkich oznaczała wypoczynek. Szczególnie pracowita była dla drużyn B-Klasy, które rozegrały nawet po dwa spotkanie. Statystyki przynoszą dobre informacje. Drużyny Gminy Lubin wywalczyły aż pięć zwycięstw.
Doskonale spisali się grający w Klasie Okręgowej zawodnicy Iskry Księginice, który na własnym boisku pokonali Kuźnię Jawor aż 4:0. Zwycięstwa na koncie mają także Unia Miłoradzice, Platan Siedlce, Unia Szklary Górne i podwójne Huzar Raszówka.
19. kolejka trzeciej legnickiej grupy B-klasy Legnica przyniosła derbowe spotkanie pomiędzy Victorią Niemstów, a Huzarem Raszówka. Zawodnicy z Raszówki od samego początku pokazali swoją przewagę i mecz przebiegał według reguł, które narzucili goście.
W tym spotkaniu nie zabrakło emocji. Kibice nie mogli się nudzić, ponieważ wynik 5:1 dla Huzara Raszówki był fenomenalny, goście zdeklasowali rywala. Walka rozpoczęła się w szybkim tempie, już w 18. minucie zawodnik Raszówki- Tomasz Targowicz strzelił gola na 1:0, to nie był koniec strzelania Huzara. Drugiego gola strzelił Leszek Zaremba w 20 minucie, a zaraz po nim, bo w 26 minucie dublet goli strzelił Tomasz Targowicz.
Druga połowa rozpoczęła się bardzo energicznie. W 50. minucie meczu, zawodnik Huzara Raszówki- Leszek Zaremba nie chciał być gorszy od kolegi z drużyny i również popisał się drugim golem.
Fenomenalnym dośrodkowaniem popisał się Roman Stachy, a jeszcze lepszym wykończeniem Krzysztof Leszczyński, dzięki czemu Victoria nie zawiodła kibiców i zdobyła honorowego gola.
Najlepszym zawodnikiem Victorii został Roman Stachy, a najlepszym zawodnikiem Huzara-Tomasz Targowicz. Nagrody zawodnikom MVP w imieniu Wójta Tadeusza Kielana wręczył radny Gminy Lubin Marcin Nyklewicz.
W przerwie meczu odbył się konkurs rzutów karnych, który wygrał Jakub Bredla z Niemstowa, młody strzelec nie miał sobie równych.
Wyniki weekendowych spotkań drużyn Gminy Lubin
22. kolejka Klasa Okręgowa
Iskra Księginice Kuźnia Jawor 4:0
24. kolejka A-klasa
Fortuna Obora Korona Czernina 5:7
Unia Miłoradzice Wilki Różana 3:1
Transportowiec Kłopotów Mewa Kunice 0:6
19. kolejka B-klasa (1 maja)
Platan Siedlce Błysk Studzionki 2:5
Unia Szklary Górne Victoria Tymowa 3:0
Victoria Niemstów Huzar Raszówka 1:5
20. kolejka B-klasa (5 maja)
LZS Żelazny Most Platan Siedlce 1:3
Arka Trzebnice Victoria Niemstów 7:0
Huzar Raszówka Iskra Niedźwiedzice 8:0
Unia Szklary Górne pauza
Urząd Gminy w Lubinie,
ug.lubin.pl/sportowy-dlugi-weekend-2/
Ostatnie Artykuły

Dwa kliknięcia wystarczyły - w Lubinie zniknęły dziesiątki tysięcy

Słowo może ranić szybciej niż myśl. W Krzeczynie Wielkim uczono zatrzymywać hejt

Hejt to nie anonimowy troll, to kolega z ławki. Jak naprawdę wygląda cyfrowe życie uczniów?

To nie jest już „internet”. To ich codzienność. Co naprawdę widzą młodzi w sieci?

Hotzenplotz wpada do Muzy - w Lubinie szykuje się dziecięca awantura z magią

Nie żyje Łukasz Litewka - poseł Lewicy zginął w wypadku

W Chróstniku zebrali 43 worki śmieci. Nocą ktoś dołożył 21 opon

Łucznicy z gminy Lubin wrócili z Legnicy z medalami i mocnym sygnałem

Wszedł przez okno i zaatakował - nożownik z Lubina już aresztowany

Lubin znów otwiera ogrody. Właściciele pokażą swoje zielone zakątki

Rycerska noc w saunie. Aqua Lublin szykuje średniowieczny rytuał

Nowa koparko ładowarka w PGKGL. Zastąpi wysłużony sprzęt
![[PIŁKA RĘCZNA] Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Zagłębie Lubin 31:32 w ORLEN Superlidze – goście wywożą cenne punkty z Piotrkowa](/images/mecz/thumbnails/piotrkowianin-piotrkow-trybunalski-zaglebie-lubin-22042026-3132.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Zagłębie Lubin 31:32 w ORLEN Superlidze – goście wywożą cenne punkty z Piotrkowa

