Ciężko znaleźć lepszy kosmetyk niż krem do rąk, który odpowiednio zajmie się ochroną i pielęgnacją skóry dłoni, która jest bardzo delikatna. Dobre kremy najczęściej zawierają w sobie specjalne składniki, które natłuszczają oraz nawilżają, a także wytwarzają ochronną barierę, która zapobiega negatywnemu wpływowi wszelkich zewnętrznych czynników. Czy stosowanie kremów do rąk jest aż tak ważne? Jak zadbać o kompleksową pielęgnację naszych dłoni?

Kremy naturalne, nawilżające i wszelkie inne to świetne kosmetyki przeznaczone do skóry naszych dłoni, z których korzystamy najczęściej. Mają one przede wszystkim zagwarantować odpowiedni poziom nawilżenia, a także wygładzić delikatną i podatną na podrażnienia skórę naszych dłoni.

Dobry krem do rąk będzie posiadał w swoim składzie wiele aktywnych substancji, natomiast spora liczba preparatów będzie się od siebie różnić proporcjami oraz kombinacjami składników. Te zazwyczaj dobierane są w taki sposób, aby odpowiednio poradzić sobie z dolegliwościami skórnymi, które trapią konsumentów. Na rynku znajdziemy dobre kremy nawilżające, które charakteryzują się różnymi składnikami oraz ceną. Firmy, które produkują kosmetyki, zaoferują nam najlepsze kremy do rąk, które swoimi działaniami i uzyskanymi efektami z pewnością usatysfakcjonują wymagających klientów.

Z jakich powodów, powinniśmy korzystać z kremu do rąk?

Skóra, która znajduje się na naszych dłoniach jest wyjątkowo delikatna, a wszystko z powodu braku łojowych gruczołów oraz warstw tkanki tłuszczowej. Dodatkowo, istnieje niezliczona ilość zewnętrznych czynników, jak chociażby wiatr, kontakt z silnymi detergentami, czy też praca fizyczna, które niekorzystnie wpływają na jej stan i narażają ją na powstawanie zmarszczek oraz pękanie. Oznacza to, że najlepszy krem do rąk to obowiązkowa pozycja nie tylko dla kobiet, które najbardziej dbają o takie aspekty, ale także dla wszystkich mężczyzn.

Kremy naturalne, nawilżające i wszystkie inne – jakie najlepiej zadbają o nasze dłonie?

Z jakimi składnikami spotkamy się w kremach?

Zacznijmy od olejów bazowych, których zadaniem jest nadanie skórze rąk odpowiedniego nawilżenia i natłuszczenia. To bardzo istotny składnik, gdyż posiada on zdolność do łączenia wody z innymi substancjami, które także nawilżają skórę. W naturalnych kremach, często będzie to chociażby olej jojoba, olej kokosowy, czy też ten z migdałów.

Bardzo istotne są też emolienty. Te odpowiadają za nadanie skórze miękkości. W różnego typu kremach do rąk spotkamy np. masło shea lub kakaowe, lanolinę bądź pszczeli wosk. Jeśli zauważymy w składzie witaminę E pamiętajmy, że posiada ona bardzo skuteczne właściwości regenerujące. Oprócz niej zdarza się, że obecna jest jeszcze witamina A, C oraz K.

Nie mniej ważne będą różne zioła oraz wyciągi. Okazuje się bowiem, że ekstrakty z roślin, ziół oraz innych substancji naturalnych, jak chociażby bawełna, jedwab, miód czy też mocznik, są wręcz nieodłącznym elementem kremów do rąk Yope. Aloes i rumianek doskonale nawilża, a wyciąg z owsianych płatków lub zielonej herbaty sprawi, że komórki naskórka będą się złuszczać. Mięta natomiast, doskonale ochładza skórę. Dodatek stanowią wszelkie zapachowe olejki – np. melisa, lawenda lub drzewo sandałowe.

Substancje, które nadają zapach i kolor to składniki, które często pojawiają się w kosmetykach tego typu, natomiast sam skład nie zdradza nam, skąd dokładnie pochodzi ich zapach.

Nie zapominajmy o wodzie, która pełni rolę nośnika dla wszystkich innych substancji obecnych w kremie. Ona sama także posiada nawilżające właściwości ale też sprawia, że skóra nie jest nazbyt obciążona pozostałymi elementami, a szczególnie tymi natłuszczającymi.

Aby krem zachował swą trwałość i mikrobiologiczną czystość, często stosuje się różne substancje konserwujące. Istnieje wiele takich, które wśród znawców budzą wiele kontrowersji. Uznaje się jednak, że wszystkie z nich stosowane w niewielkich ilościach, nie są w stanie nam zaszkodzić w żaden sposób, a w wielu przypadkach okazują się wręcz niezbędnymi elementami kremów.