Kuchnia to pomieszczenie, którego nie może zabraknąć w żadnym domu. Jest to często miejsce, które non stop tętni życiem. To właśnie w kuchni powstają smaczne posiłki, które tam też spożywamy. Wielu z nas przyzna, że w kuchni odbywają się najlepsze imprezy do białego rana. Dlatego nowoczesna i urządzona z pomysłem kuchnia to marzenie niejednego miłośnika gotowania.
Oprócz wysokiej jakości sprzętów, przyda się również wykończenie kuchni materiałami, które nie tylko nadadzą jej urokliwego charakteru, ale również ułatwią codzienne sprzątanie. Ciekawym rozwiązaniem, które powoli wypiera tradycyjne płytki i kafelki ceramiczne, jest szkło ozdobne do kuchni, które otwiera przed nami ogrom nowych możliwości.
Szkło do kuchni – wiele nowych perspektyw
Zastąpienie cieszących się do niedawna największą popularnością płytek ceramicznych płytkami szklanymi do kuchni to droga do nowoczesnej kuchni o nieszablonowym designie. Szkło dekoracyjne do kuchni co prawda nie jest najtańszym rozwiązaniem, jednak jeśli chodzi o szybkość jego montażu zdecydowanie wygrywa z klasycznymi płytkami kuchennymi. Montaż panelu szklanego do kuchni o standardowych wymiarach to kwestia plus minus godzina pracy. W porównaniu ze żmudnym kładzeniem płytek ceramicznych i wypełnianiem powstałych między nimi szczelin fugami, czas montażu szyby to zaledwie ułamek, jaki musimy poświecić na położenie idealnej powierzchni.
Szkło hartowane do kuchni
Nie jest tajemnicą, że zwykłe szkło nijak nadaje się do przykrycia ściany w miejscu, gdzie jest ono wystawione na szkodliwe działanie wilgoci czy wysokiej temperatury. Szkło hartowane do kuchni jest doskonałym wyjściem z sytuacji. Ten rodzaj tworzywo wyśmienicie radzi sobie z wszystkimi trudnościami, które są nieodłączną częścią przygotowywania ciepłych posiłków na kuchence gazowej czy elektrycznej. Szkło hartowane na ścianę w kuchni nie jest wrażliwe na ciężkie plamy z tłuszczu czy innych, silnie barwiących substancji. Nie można stwierdzić, że powłoka szkła dekoracyjnego w pełni odbija cząsteczki brudu, jednak zabrudzenia nie przywierają do niego tak mocno jak do fug.
Szkło hartowane to nie tylko pomysł na pokrycie ściany kuchennej, ale równie dobrze sprawdza się jako tworzywo do blatów roboczych. Dzięki powierzchni odpornej na zarysowanie i nadmierną eksploatację doskonale pełni funkcję płyty meblowej. Szkło ozdobne do mebli kuchennych? Dlaczego nie. Kolorowe tafle na frontach szafek kuchennych wprowadzą nieco ożywienia do neutralnej kolorystyki nasze kuchni, a jednocześnie tchną w nie całkiem nowe życie.
Panele szklane do kuchni to również pomysł na optyczne powiększenie kuchni o małej powierzchni. Perfekcyjnie gładka powierzchnia odbijająca światło doskonale sztucznie „otwiera” kuchnię, która wydaje się zdecydowanie większa. Szkło na ścianę w miejsce tradycyjnych płytek ceramicznych zalecane jest również w kuchniach połączonych z salonem czy jadalnią, gdzie surowy charakter glazury niekoniecznie dobrze wpływa na aranżację przestrzeni w naszym domu.
Montaż szklanych paneli kuchennych
Jeszcze przed zakupem szyby kuchennej dekoracyjnej, warto zapoznać się ze sposobem jej montażu. Niezwykle polecany jest montaż szyby za pomocą specjalnych szyn, które po przymocowaniu do blatu i do ściany tworzą stabilną ramę, do której wystarczy powoli i ostrożnie wsunąć szklany panel. Jest to rozwiązanie polecane ze względu na szybki demontaż szyby w razie nieprzewidzianych wypadków. Szybę można również przykleić do ściany klejem bezbarwnym, jednak jest to rozwiązanie permanentne; demontaż szyby wiąże się z jej trwałym uszkodzeniem.