UG Lubin: Tradycja, wiara i radość na Orszaku Trzech Króli

Wierni tym razem wyruszyli nie sprzed kościoła pw. św. Jana Bosko jak to miało miejsce dotychczas, ale z lubińskiego Rynku. Kilka tysięcy mieszkańców miasta i Gminy Lubin oraz sąsiednich miejscowości uświetniło swoją obecnością to wspaniałe katolickie święto. Lubin był jednym z 872 polskich miast, w których tradycja ta jest kultywowana. Święto Trzech Króli to największe jasełka na świecie i symboliczne zakończenie świąt Bożego Narodzenia. W Polsce Orszaki organizowane są od 18 lat.
Z całą rodziną przychodzimy na Orszak od samego początku, czyli od ośmiu lat. Jest to wspaniały moment, żeby pokazać jak ważna jest dla nas tradycja i wiara w Boga. Jak widać z roku na rok jest nas coraz więcej i to raduje serce każdego chrześcijanina mówił mieszkaniec Obory.
W hali RCS ledwo pomieścił się tłum wiernych. Mały Jezus, którym był roczny Julek świetnie zniósł brzemię głównego aktora. Wraz z Julkiem wystąpili jego rodzice Dorota i Łukasz Mielniczuk z Rudnej oraz rodzeństwo Janek i Alicja.
W przedsięwzięcie aktorsko zaangażowali się także m.in. mieszkańcy Obory i Szklar Górnych, w rolę świętego Józefa wcielił się sołtys Obory Krzysztof Kandut, Agata Słota była Maryją, pastuszkami Wiktor Słota i Marcin Bulerski, a żołnierzami rzymskimi Łukasz Czekajło, Jarosław Musiał, Marcin Bulerski i Paweł Słota. W wesołej karawanie na spis ludności do Betlejem udali się Patrycja Słota, Renata i Artur Wolniaczyk oraz Tomasz i Iwona Kotwas.
W korowodzie uczestniczyły trzy orszaki: czerwony, zielony i niebieski, symbolizujące Europę, Azję i Afrykę. Trzej dowodzący nimi królowie złożyli pokłon Świętej Rodzinie i tradycyjne dary. Także przedstawiciele Lubina, Powiatu Lubińskiego i Gminy Lubin obdarowali organizatorów Orszaku symbolicznymi prezentami.
W imieniu Wójta Gminy Lubin Tadeusza Kielana, w imieniu radnych oraz całej społeczności Gminy Lubin składam ten piękny podarunek i proszę o wiele łask dla wszystkich wiernych mówił zastępca wójta Gminy Lubin Bartosz Chojnacki.
Po wspólnym kolędowaniu uczestnicy Orszaku przełamali się opłatkiem i złożyli sobie noworoczne życzenia.
Urząd Gminy w Lubinie,
ug.lubin.pl/tradycja-wiara-i-radosc-na-orszaku-trzech-kroli/
Ostatnie Artykuły

Urząd Gminy Lubin przenosi systemy. Możliwe utrudnienia dla mieszkańców

Po 20 latach nadal dyrektorka. Elżbieta Piasny zostaje w Szklarach Górnych

Bas operowy pod chmurką. „My Way” zabrzmi w lubińskiej Muzie

Wakacyjne zakupy pod lupą policji - oszuści liczą na roztargnienie

Film na basenie olimpijskim zaskoczy widzów. Będzie też strefa na wodzie

Wakacje na wsi wymagają czujności. KRUS wylicza prace zakazane dla dzieci

Chwila pod sklepem wystarczy - lubiński apel o rowerowe zabezpieczenia

Raszówka zyskuje nową oprawę. Świetlica i biblioteka bez przerwy w działaniu

Karta Seniora w telefonie. Wystarczy kilka kroków, by ją aktywować

Nad wodą wystarczy chwila nieuwagi - policja z Lubina podaje alarmujące liczby

Chcieli oszukać policję w Lubinie - obaj mieli po 2 promile

Vaiana wraca do Muzy - Disney zabiera lubinian nad ocean

Stary dom w Zimnej Wodzie po remoncie. Rachunki mają spaść

90 lat i wciąż za kierownicą. Senior z Obory zaskakuje energią
Przydatne dane teleadresowe
- WORD Lubin - kontakt, godziny, cennik i zapisy na egzamin na prawo jazdy
- Komisariat Policji w Rudnej - kontakt, zgłaszanie przestępstw, bezpieczeństwo
- Urząd Gminy w Lubinie - kontakt, godziny, wydziały i sprawy do załatwienia
- Ośrodek Kultury Gminy Lubin - kontakt, zajęcia, wydarzenia i bilety
- MUNDO Lubin - kontakt, godziny, cennik i zasady segregacji odpadów
- Regionalne Centrum Rozwoju i Edukacji w Lubinie - szkolenia dronowe, egzamin A2, kontakt
