Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubin

 Wynajęty samochód jako alternatywny środek transportu w czasie urlopu

Obecnie mamy duży wybór dotyczący środków transportu w czasie urlopu. Może to być transport publiczny jak pociąg czy autobus lub prywatny samochód, który dużo osób posiada ze względu na dojazdy do pracy. Kolejnym środkiem transportu może być wynajęte auto. Jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie wygodę i lubią zwiedzać miejsca trudne dostępne dla ludzi, którzy podróżują używając transportu publicznego. Wynajęcie samochodu jest dobrym pomysłem dla tych, którzy spędzają urlop na drugim końcu Polski. Nie każdy ma siły na przejechanie tylu kilometrów swoim autem. Zatem można podjechać pociągiem, który może wyjść taniej na tak długich dystansach, następnie przesiąść się do wynajętego samochodu.

Wypożyczalnia – jak wybrać?

Na chwilę obecną panuje duża konkurencja na rynku firm, które oferują krótkookresowy wynajem aut. Ta konkurencja prowadzi do dużego wyboru i całkiem niskich cen. Zatem nie ma problemów, aby znaleźć coś dla siebie. Jedziecie do Szczecina lub chcecie jechać gdzieś w okolice, gdzie nie dojeżdża pociąg? To zwróćcie uwagę na tą wypożyczalnię: https://comfortcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-szczecin/. Może znajdziecie tam coś dla siebie. A teraz przejdźmy do szczegółów. Na co zwrócić uwagę zanim wybierzemy konkretne miejsce wynajmu? Może zacznijmy od sposobu poboru opłaty. Standardem jest opłata za pomocą karty, ale różni się rodzaj karty. Otóż nie wszystkie firmy decydują się na akceptację karty debetowej. Zatem jeśli nie posiadacie karty kredytowej, to koniecznie musicie zwrócić na to uwagę, bo wypożyczalnia nie zrobi dla Was wyjątku. Druga rzecz, która może na początku podwyższyć koszta wynajmu, to kaucja. Kaucja potrafi być niemała i pobierają ją na samym początku, a później oddają, jeśli wszystko jest dobrze z samochodem. Wasze wakacje będą wymagające i chcecie przejechać dużą ilość kilometrów w czasie podróży? To kolejne ryzyko i kolejny czynnik, na który trzeba zwrócić uwagę w regulaminie wypożyczani. Niektóre przedsiębiorstwa mają nałożony limit i płaci się karę za każdy dodatkowo przejechany kilometr. Sprawdźcie to zanim ruszycie w drogę. Najlepiej mają kierowcy, którzy skończyli już 30 lat. Oni nie muszą się przejmować. Młodsi za to muszą sprawdzić, czy będą mogli być kierowcami wynajętego samochodu no i czy nie zwiększy się przez to cena wynajmu. Nie warto kłamać przy rezerwacji, bo pracownik i tak sprawdza zawsze prawo jazdy i wiek kierowcy. Niestety osoby poniżej 25 lat są najbardziej narażone na dodatkowe koszta. Wypożyczalnie aut zakładają, że osoba po trzydziestce ma większe doświadczenie w prowadzeniu auta niż osoba dwudziestojednoletnia.

Wypadek, kolizja – co dalej?

Praktycznie wszystkie wypożyczalnie mają swoje wewnętrzne ubezpieczenia. Te podstawowe są już zawarte w cenie wynajmu, a za bardziej zaawansowane należy dopłacić. Jeśli chodzi o auto zastępcze, w przypadku, gdy te wynajęte jest niezdolne do dalszej trasy, to możecie ubiegać się o auto zastępcze z oc TUW. Polecam zajrzeć i poczytać.