Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubin

Wygodne gotowanie z okapem podszafkowym. Jaki model wybrać?

Okapy podszafkowe to urządzenia, z którymi gotowanie może być jeszcze wygodniejsze. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając taki sprzęt do kuchni? Sprawdź porady, które pomogą Ci w znalezieniu wydajnego, komfortowego w obsłudze okapu kuchennego.

Najczęściej okapy podszafkowe montowane są w kuchniach o mniejszym metrażu. Umieszczone pod szafką kuchenną pozwalają na usuwanie z kuchni nieprzyjemnych zapachów, par, które powstają w trakcie gotowania. Najczęściej okap podszafkowy działa jako pochłaniacz, co oznacza, że nie wymaga on podłączania do instalacji wentylacyjnej. Wykorzystuje on wtedy filtry węglowe, które zatrzymują zanieczyszczenia.

Zatem, jak wybrać odpowiedni okap podszafkowy? Sprawdź nasze porady, aby kupić model pasujący do Twojej kuchni!

Właściwe wymiary i wydajność pracy

W pierwszej kolejności przy zakupie okapu kuchennego należy zwrócić uwagę na kwestie techniczne – wymiary oraz wydajność pracy urządzenia.

Okapy kuchenne są oferowane w różnych wariantach szerokości – głównie 50 cm oraz 60 cm. Dobiera się je do szerokości szafki kuchennej, pod którą sprzęt ma być zamontowany.

Druga ważna kwestia to wydajność maksymalna. Jest to parametr określający efektywność, wydajność pracy sprzętu, czyli ilość powietrza, jakie filtruje w trakcie pracy. Najczęściej okapy podszafkowe mają wydajność na poziomie do 160-170 m3/h, co wystarcza dla kuchni o 30 m3.

Cicha praca okapu kuchennego

Przy zakupie odpowiedniego okapu kuchennego warto zwrócić szczególną uwagę na jego poziom głośności. Im hałas generowany przez okap będzie niższy, tym wygodniej będzie się nam gotowało.

Aby sprawdzić poziom głośności okapu kuchennego, należy zwrócić uwagę na parametr wskazujący na decybele, czyli dB. Średnio okapy mają około 60-70 dB, ale im mniej, tym lepiej.

Sterowanie okapem podszafkowym

Okapy podszafkowe mogą być sterowane z użyciem różnych mechanizmów. Są to między innymi przyciski, przełączniki, panele sterowania dotykowego. Dostępne są również modele wyposażone w piloty zdalnego sterowania.

Aby korzystanie z okapu było wygodne, powinien on pozwalać na łatwy wybór prędkości, czyli na ustalenie takiej efektywności pracy, która będzie w danej sytuacji optymalna.

Oświetlenie w okapie kuchennym

Warto także wybrać taki okap kuchenny, który wyposażony jest w oświetlenie, na przykład w lampki LED. Dzięki temu może on oświetlić przestrzeń kuchenki, aby przygotowywanie posiłków było wygodniejsze.

Więcej porad dotyczących wyboru okapów kuchennych można znaleźć na blogu internetowym www.thewallisgallery.eu.