Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubin

Dekoracja domu za grosze - ozdoby DIY

Jeżeli jest jeszcze ktoś, kto uważa że aby pięknie udekorować dom bądź mieszkanie potrzebny jest bardzo gruby portfel, jest on kilkanaście albo kilkadziesiąt lat w tyle z trendami wnętrzarskimi. Od dawna bowiem stawia się na kreatywność ponad drogie gadżety dekoracyjne, a coraz popularniejsza moda less waste nakazuje nietypowe wykorzystywanie na pozór zbędnych, starych przedmiotów.

Warto czerpać z tych trendów, chcąc nie tylko uatrakcyjnić swoje pomieszczenia, ale także mając na uwadze troskę o budżet domowy. Wspaniałe, oryginalne efekty wizualne można osiągnąć, tworząc własnoręcznie różnego rodzaju dekoracje. DIY ogranicza tylko wyobraźnia twórcy. Potrzebne materiały często już znajdują się w domu, ewentualnie są łatwo dostępne w pobliskim sklepie, wiele oferuje również hurtownia artykułów dekoracyjnych.

Odśwież stare przedmioty

Tapety i naklejki

Jednym z prostszych i mniej czasochłonnych sposobów na dekoracyjne DIY jest oklejenie specjalnymi naklejkami lub nawet resztką tapety elementów, które nie cieszą już swoim wyglądem. Można wykorzystać na przykład pudełko po butach. Przyozdobione w ten sposób będzie wyjątkowym gadżetem cieszącym Twoje oko na co dzień i zwracającym uwagę wszystkich gości.

Pomaluj to!

A może chwila relaksu z pędzlem i farbą? Jeśli dysponujesz starym drewnianym stołkiem albo surową drewnianą skrzynką, możesz pomalować ją na wyrazisty kolor, a jeśli masz ochotę, dodać kilka pasujących do wnętrza wzorów. Jedyny koszt jaki ponosisz, to koszt ewentualnych far. Warto jednak dokładnie przeszukać domowy magazyn. Może się okazać, że gdzieś na dnie znajduje się puszeczka skrywające odpowiednie pigmenty.

Stwórz coś z niczego

Nastrojowe światło

Każde przytulne wnętrze oprócz porządnego górnego światła powinno być wyposażone także w mniejsze punkty oświetleniowe. Nawet z papieru można stworzyć świetne klosze do dużych i drobnych lamp, jednak można użyć także ciekawych materiałów, drutu i sznurka. W przypadku drobnych punktów świetlnych warto rozważyć pomalowanie w kolorowe wzory zwykłej żarówki - stworzy to niemal efekt witrażu. Innym sposobem na uzyskanie magicznego klimatu za pomocą oświetlenia jest użycie lampek choinkowych. Włożone w butelkę lub słoik będą wyglądały niczym piękna latarenka.

Świeczniki DIY

Stworzenie oryginalnego świecznika jest banalnie proste a szalenie efektowne. Najprościej jest użyć do tego zwykłego tealight'a, szklanego naczynia (szklanki lub słoika) i czegoś co wypełni owo szklane naczynie (np. ziaren kawy, lasek cynamonu, czy kamyki).

Rośliny jako ozdoba

Wcale nie musisz co kilka dni kupować świeżego bukietu, by wzbogacić swój salon, czy jadalnię o florystyczne elementy. Nawet podczas popołudniowego spaceru możesz nazrywać nieco polnych traw lub kwiatów i je zasuszyć, a następnie stworzyć z nich przepiękną kompozycję w formie bukietu. Rozważ także zasuszenie plastrów cytrusów, stworzenie wazonu z dyni i użycie szyszek, czy siana. Warte wykorzystania jest także drewno - np. większe pnie drzewa mogą stanowić piękne stołki, mniejsze natomiast mogą pełnić funkcję podkładek.