Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubin

Zalety kupna mieszkania z rynku pierwotnego w Lubinie

Mieszkania z rynku pierwotnego najczęściej kupują osoby, które szukają nieruchomości w dużym mieście wojewódzkim. Czasem jednak lepszym rozwiązaniem jest zakup mieszkania od dewelopera w nieco mniejszej miejscowości – ale wciąż znajdującej się stosunkowo blisko większych miast. Tak jest na przykład w przypadku Lubina, który w dodatku będzie świetnym miejscem do życia dla miłośników przyrody.

Zakup nieruchomości w Lubinie: dobra lokalizacja i bliskość przyrody

Coraz więcej osób wybiera mieszkanie w mniejszych miejscowościach. Powody są różne – od niższych cen nieruchomości przez spokojną okolicę aż po mniejszy hałas i możliwość lepszego zintegrowania się z lokalną społecznością. Jednocześnie najlepiej, jeśli taka miejscowość jest dobrze skomunikowana z większymi miastami w pobliżu – dzięki temu mieszkańcy mogą, w razie potrzeby, dojeżdżać do nich do pracy.

Tak jest na przykład w przypadku Lubina – to stosunkowo niewielka miejscowość zamieszkiwana przez kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców, znajdująca się blisko Legnicy i w nadal stosunkowo niedalekiej odległości od Wrocławia. Położenie Lubina docenią również miłośnicy przyrody. Miasto znajduje się blisko Przemkowskiego Parku Krajobrazowego, na terenie którego znajdują się malownicze wrzosowiska – unikatowe na skalę Polski i przyciągające co roku wielu turystów.

Mieszkanie od dewelopera jako inwestycja

Ze względu na atrakcyjne położenie, dobre skomunikowanie z większymi miastami, a także niższe ceny nieruchomości niż w Legnicy czy Wrocławiu, zakup mieszkania w Lubinie może być także dobrą inwestycją. Właściciel ma możliwość przeznaczenia mieszkania na wynajem krótkoterminowy – zwłaszcza, jeśli lokal mieszkalny będzie wykończony w dobrym standardzie, a sama inwestycja znajduje się wyjątkowo w centrum miasta lub w innym, atrakcyjnym (z punktu widzenia turysty) miejscu.

Z tego względu osoby, które rozważają zakup nieruchomości w tym mieście w celach inwestycyjnych, powinny raczej wybrać nowe mieszkania w Lubinie – od dewelopera – niż lokale mieszkalne w blokach z wielkiej płyty. Zwłaszcza, że nieruchomość z rynku pierwotnego można także bez problemu przeznaczyć na wynajem długoterminowy.

Dlaczego mieszkanie z rynku pierwotnego, a nie wtórnego?

Osobną kwestią jest wybór mieszkania od dewelopera, a nie z rynku wtórnego. Nieruchomości z rynku pierwotnego mają jednak szereg zalet. Po pierwsze – standard wykończenia budynku i samego mieszkania. Po drugie – lokalizacja. Zazwyczaj osiedla deweloperskie znajdują się na obrzeżach miasta, a właśnie takie miejsca preferuje coraz więcej osób, zwłaszcza, że oznacza to na ogół również bliskie sąsiedztwo terenów zielonych. Wreszcie zakup mieszkania z rynku pierwotnego to szansa na szybsze wykończenie lokalu. Nabywca, dzięki przygotowanym podłogom, ścianom czy kompletnej stolarce może zająć się praktycznie od razu urządzaniem mieszkania.

Osoby, które chciałyby zatem zamieszkać na Dolnym Śląsku, ale jednocześnie wolą żyć w nieco mniejszej miejscowości (za to dobrze skomunikowanej i położonej w pięknym miejscu) powinny zdecydowanie rozważyć Lubin – i zakup mieszkania z rynku pierwotnego.