Lubińska grupa SPEED patrolując odcinek S3 zatrzymała dwóch rowerzystów którzy kierowali jednośladami po ekspresówce. Mężczyźni wybrali się na przejażdżkę z Polkowic do Strzegomia. Jechali tamtędy bo „było krócej i była fajna droga”.

Policjanci z lubińskiej drogówki z grupy SPEED to doświadczeni funkcjonariusze, ale widok jaki zobaczyli podczas pełnionej służby zaskoczył ich samych. Na lubińskim odcinku drogi ekspresowej S3 zauważyli dwóch mężczyzn poruszających się rowerami na południe.

Cyklistami było dwóch mężczyzn w wieku 23 i 47 lat, obywatele Kolumbii, którzy od niedawna zamieszkują na terenie Polkowic. W rozmowie ustalono, że rowerzyści chcą jechać do Strzegomia. Nie wiedzieli, że w Polsce nie wolno im jeździć rowerem po tego typu drodze. W asyście policjantów opuścili „eskę” i z powrotem udali się do domu. Obaj panowie zostali łagodnie rozliczeni, bo skończyło się na pouczeniu.

Przypominamy, że rowerzystom nie wolno korzystać z dróg ekspresowych i autostrad, a za tego typu wykroczenie grozi mandat 250 złotych.

aspirant Krzysztof Pawlik
zastępca Oficera Prasowego
Komendy Powiatowej Policji w Lubinie
Telefon: 601 974 322