Zawód policjanta to wyzwanie, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie, a Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Zapraszamy wszystkie chętne osoby na dni otwarte w najbliższą środę 28 września i piątek 30 września br. do Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, przy ul. Traugutta 3.

Myślałeś o służbie w Policji? Zapoznaj się z naszą ofertą. Jeżeli jesteś młodym człowiekiem, z pasjami, który chce pomagać ludziom i stać na straży ich bezpieczeństwa, Policja jest idealnym wyborem zawodowym dla Ciebie.

Możesz pracować w pionie prewencyjnym, kryminalnym czy też logistycznym. Służbę pełnić na lądzie, na wodzie, w powietrzu, a także w cyberprzestrzeni. To jak się potoczy Twoja kariera zawodowa, zależy od Twoich predyspozycji, umiejętności, doświadczenia oraz od odrobiny szczęścia, jak w każdej dziedzinie życia.

Przejdźmy do szczegółów:

Od 1 stycznia 2022 roku zostało podniesione uposażenie policjantów!

Szczegóły - https://dolnoslaska.policja.gov.pl/wr1/prac/sluzba-w-policji/20287,Zostan-jednym-z-nas.html

Jak aplikować do służby? Zaczynamy od złożenia dokumentów, które możecie składać osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Lubinie, ul. Traugutta 3.

Macie jakieś problemy, pytania? Dzwońcie do nas: 47 874 33 13; 47 874 32 14 lub 47 874 32 13

Jak wyglądają początki? Po przyjęciu do służby na około 7 miesięcy już jako policjant zostaniesz skierowany na szkolenie zawodowe podstawowe do jednej ze szkół policyjnych. Po zakończeniu tego szkolenia, w ramach adaptacji zawodowej, zostaniesz czasowo skierowany do pełnienia służby w Oddziale Prewencji Policji Spędzisz tam 91 dni, odbędziesz 63 służby co przekłada się na 504 godziny pracy. Celem tej adaptacji zawodowej jest podniesienie praktycznych umiejętności zdobytych podczas szkolenia zawodowego. Te umiejętności to między innymi: działania związane z zabezpieczaniem imprez masowych i ochroną obiektów ważnych dla bezpieczeństwa państwa, działania pościgowe, poszukiwania realizowane w ramach działań pododdziałów Policji. Po zakończeniu adaptacji trafisz do jednostki docelowej, gdzie rozpoczniesz pełnienie codziennej służby. I już – jesteś w naszych szeregach.

Szczegóły i więcej informacji: https://dolnoslaska.policja.gov.pl/wr1/prac/sluzba-w-policji/20287,Zostan-jednym-z-nas.html

aspirant sztabowy Sylwia Serafin
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Lubinie
Telefon: 601 974 322