Automatyczne systemy karmienia w hodowli bydła - jakie korzyści zapewniają?

Automatyczne systemy karmienia bydła to niezwykle ekonomiczny oraz elastyczny sposób żywienia przeznaczony dla zwierząt hodowlanych. Jest to spora rewolucja na rynku, pozwalająca na zapewnienie pożywienia w hodowli bydła zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

Automatyczne systemy karmienia bydła to niezwykle ekonomiczny oraz elastyczny sposób żywienia przeznaczony dla zwierząt hodowlanych. Jest to spora rewolucja na rynku, pozwalająca na zapewnienie pożywienia w hodowli bydła zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Dostarczanie paszy jest możliwe zarówno w dzień, jak i w nocy, bez żadnych ograniczeń. To znaczne upraszcza prowadzone działania w obrębie hodowli, redukując czas oraz koszty. Jednak to nie jedyne korzyści związane z tym rozwiązaniem, dlatego też warto poznać je wszystkie.

Czym charakteryzuje się automatyczny system karmienia?

Automatyczne systemy karmienia Eder feedstar to profesjonalne urządzenia sterowane w sposób zautomatyzowany, napędzane energią elektryczną. Podczas swojej pracy serwują paszę  kilka razy na dobę, zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami i potrzebami. Ich obsługa ogranicza się jedynie do zaprogramowania systemu oraz dostarczania pożywienia. Rozwiązanie to posiada wiele zalet, do których z pewnością zaliczyć możemy prostą obsługę, znaczne usprawnienie prac oraz energooszczędność, bez obaw o wysokie zużycie energii w gospodarstwie. 

W ofercie Eder spotkamy trzy modele : Fedstar basic (model podstawowy), Fedstar Vario (model rozszerzony) oraz Fedstar Pro jako najnowocześniejszy i w pełni zautomatyzowany system. Wybór odpowiedniej opcji zależy od potrzeb i oczekiwań gospodarstwa, dlatego też jest dopasowany zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami inwestora.

Automatyczne systemy karmienia Eder feedstar

Wykorzystujący automatyczne systemy karmienia feedstar zapewniamy stały dostęp do paszy dla zwierząt tak często, jak jest to konieczne. Dodatkowo w tym przypadku nie ma konieczności czyszczenia stołu paszowego, ponieważ zadanie to jest wykonywane w sposób zautomatyzowany. W ten sposób ustawiane są również różne czasy karmienia. To znaczące uproszczenie dla wszystkich hodowców, którzy potrzebują usprawnień dla swojej hodowli.

Zastosowanie systemów karmienia ma znaczenie również ze względu na potrzeby zwierząt. W ten sposób możliwe jest kompleksowe zadbanie o ich komfort, co ma wpływ na ich kondycję oraz zdrowie. Dzięki temu również możliwe jest zmienienie układu w oborze na wielostanowiskową, z większą ilością układów do karmienia dla zwierząt niż w standardowym przypadku.

Jakie są korzyści związane z wykorzystaniem automatycznych systemów karmienia Eder?

Automatyczne systemy kamienia pozwalają znacznie obciążyć pracę oraz wszelkie działania, umożliwiając podawanie świeżego pożywienia dla zwierząt w odpowiedniej ilości, z zachowaniem zasad higieny. To zapobiega wielu chorobom wśród stada i pozwala zachować odpowiednie warunki hodowli bydła.

Najważniejsze korzyści wynikające z zastosowania automatycznych systemów karmienia:

  • redukcja czasu pracy,
  • zminimalizowanie kosztów pracy,
  • usprawnienie procesów i prac w gospodarstwie,
  • zapewnienie dostępu do pożywienia w prosty sposób,
  • możliwość wybrania i dopasowania czasu karmienia zwierząt,
  • zachowanie zasad higieny podczas serwowania pożywienia,
  • automatyzacja stanowisk pracy w hodowli,
  • możliwość zwiększenia liczby stanowisk karmienia zwierząt.

Czy warto zainwestować w te rozwiązania?

Niezależnie od gospodarstwa oraz jego technik żywienia, automatyczne systemy karmienia sprawdzają się doskonale, znacznie usprawniając wykonywane prace związane z hodowlą zwierząt. Korzyści wynikające z tych rozwiązań są znaczne, są to zarówno niższe koszty pracy, a także większa ilość czasu do wykonania innych prac w gospodarstwie. Dlatego też pomimo faktu, iż są to nowe rozwiązania dostępne na rynku, coraz większa liczba przedsiębiorców docenia ich możliwości. 

AGRO-TECH JUNOSZYN SP. Z O. O.
Junoszyn 1, 64-130 Rydzyna
tel: 735 983 686
https://agrotech-junoszyn.pl/