derby-ze-slaskiem-pzbuk-zaklady

Już w pierwszej kolejce po wznowieniu rozgrywek Ekstraklasy dojdzie do bardzo ważnej rywalizacji derbowej, w której Śląsk Wrocław podejmie Zagłębie Lubin. Kto zdaniem bukmachera jest faworytem tego meczu?

Śląsk Wrocław

Wrocławianie zakończyli pierwszą część rozgrywek na 11. miejscu w tabeli z dorobkiem 21 wywalczonych punktów. Taki wynik nie oznacza jednak, że w rundzie wiosennej będą mogli spać spokojnie. Śląsk musi rozpocząć drugą część sezonu w dobrym stylu, ponieważ w przypadku kilku porażek z rzędu może im grozić walka o utrzymanie.

Analizując statystyki tego zespołu, łatwo zauważyć, że Śląsk Wrocław lepiej radził sobie w meczach domowych. Wojskowi uzbierali 13 oczek przed własną publicznością przy zaledwie 8 w delegacjach.

Na korzyść tego zespołu przemawiają również statystyki z ostatnich meczów bezpośrednich. Śląsk ma na swoim koncie 7 kolejnych meczów domowych bez porażki z tym przeciwnikiem, w których zanotował 4 wygrane. Takie statystyki z pewnością miały wpływ na kursy przygotowane przez legalnego bukmachera. Zagłębie Lubin na wygraną na tym stadionie czeka od 2016 roku.

Zagłębie Lubin

W tym momencie Zagłębie Lubin znajduje się w o wiele trudniejszej sytuacji od swojego derbowego przeciwnika. Miedziowi plasują się tylko jedną pozycję ponad strefą spadkową i są bezpośrednio zaangażowani w walkę o utrzymanie. Zagłębie po 17 rozegranych meczach rundy jesiennej uzbierało zaledwie 17 wywalczonych punktów. Bardzo słabo wyglądały również statystyki tego zespołu w aspekcie liczby goli zdobytych, a także straconych. Miedziowi do tej pory strzelili najmniej bramek w całej lidze, a pod kątem liczby wpuszczonych goli plasują się w niechlubnej czołówce.

Być może pozytywną wiadomością dla kibiców tego zespołu będzie jednak statystyka, która wskazuje, że Zagłębie lepiej punktowało w meczach wyjazdowych. Miedziowi uzbierali 10 punktów w 8 ligowych delegacjach przy zaledwie 7 oczkach przed swoimi kibicami. Bukmacher bez wątpienia zwrócił uwagę na te czynniki, jednak wskazuje, że faworytem tego starcia jest ekipa gospodarzy.

Jak potoczą się derby?

Najlepszy bukmacher do obstawiania Ekstraklasy w opinii wielu fanów piłki nożnej jest PZBuk. W ofercie zakładów na konkretne spotkania znaleźć można ponad 100 różnych opcji, a także konkurencyjne kursy.

Interesującą propozycją w tej rywalizacji mogą być żółte kartki. Jak powszechnie wiadomo, spotkania derbowe rządzą się swoimi prawami, a piłkarze z reguły nie odstawiają nogi. Arbiter, który będzie sędziował to spotkanie również sprzyja obstawianiu żółtych kartek, ponieważ lubi szybko utemperować towarzystwo.

Ciekawą opcją na podstawie oferty bukmachera mogą być tutaj również typy na -2,5 gola. W dwóch ostatnich meczach derbowych pomiędzy tymi zespołami we Wrocławiu nie wpadła nawet jedna bramka.

Sprawdź prognozę pogody na najbliższe dni!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95