Jednogłośne absolutorium dla OSP Krzeczyn WielkiJednostka z Krzeczyna Wielkiego, jako czwarta formacja przedstawiła swoje coroczne sprawozdanie z ubiegłorocznej działalności i podsumowała pracę zarządu. Nasi gminni strażacy słyną nie tylko z gotowości i sprawnych akcji, ale i wyjątkowej jednomyślności przy udzielaniu zarządom absolutoriów. Tak samo było na zebraniu Ochotniczej Straży Pożarnej z Krzeczyna Wielkiego.

OSP liczy 21 strażaków, w tym cztery kobiety i trzech członków honorowych. Podobnie jak inne jednostki, strażacy odnotowali w 2022 roku większą ilość wyjazdów Wyjeżdżano do 57 akcji, w tym 34 razy gaszono pożary.

Największą liczbę wyjazdów mają na koncie: Tomasz Woś (41 razy), Michał Woś (35), Marcin Trafidło (31) oraz Krzysztof Kandut(31).
W okresie sprawozdawczym pięciu druhów otrzymało odznaki „Strażak wzorowy”, to: Maciej Baran, Mateusz Baran, Michał Woś, Tomasz Woś i Kamil Zelent.

– Jestem z was dumny i bardzo dziękuję za wasze zaangażowanie. Wiem, że bardzo zabiegacie o przekazanie z jednostki PSP średniego wozu, może wraz z przeprowadzką do nowej remizy, której budowa ma się zakończyć w drugiej połowie tego roku, uda się spełnić i to marzenie, czego bardzo wam życzę – mówił wójt Tadeusz Kielan.

Z ramienia Państwowej Straży Pożarnej w zebraniu uczestniczył dowódca Bogdan Ćwikliński oraz zastępca komendanta Marek Maślej.

– Bardzo doceniamy waszą pracę, w ubiegłym roku było prawie dwa razy więcej wyjazdów niż zazwyczaj, zbliżacie się już liczby akcji jednostek wpisanych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Wiemy, że zawsze można na was liczyć – mówił Marek Maślej.

– Możemy na was liczyć także podczas wielu państwowych i innych uroczystości. Zawsze pozytywnie odpowiadacie na nasze apele o udział oficjalnych delegacji z pocztami sztandarowymi. A w innych akacjach życzę wam nieustającego ratowniczego szczęścia. – dodał Grzegorz Obara gminny komendant OSP.

Jednostka angażuje się mocno w życie sołectwa i gminy Lubin. W planach na rok bieżący ma między innymi przyjęcie nowego strażaka w swoje szeregi, pozyskanie nowego sprzętu i zakupy umundurowania. Strażacy z niecierpliwością czekają także na oddanie nowej remizy.


UG Lubin: Jednogłośne absolutorium dla OSP Krzeczyn Wielki